Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.01.2011, 14:44   #66
dawciobiel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2010
Posty: 11
dawciobiel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Przydałoby się partycję na nim zresetować, tzn. zrobić na nowo.
Dokładnie, więc bez paniki. Jedynie trzeba uważać na jedną istotną rzecz. Wyczytałem (dawno temu kiedy byłem jeszcze piękny i młody.. kiedy dostałem pierwszy cukierek od mojego dziadka ;D), że jest istotne aby system plików na pendrivie był odpowiedni względem jego rozmiaru. Tzn. nie może być tak, że na pendrivie tworzysz system FAT16 albo wedle uznania FAT32. Bo jest to istotne i pendrive może się w ten sposób zepsuć (ale właśnie tylko te małe lub te duże pednrive'y - ale których konkretnie to się tyczyło tego własnie nie pamiętam). Dlatego dowiedz się w jakim systemie plików sformatowany jest cudzy pendrive o podobnych rozmiarach (4 GB). Powyżej 2GB zdaje się że musi być stosowany FAT32 ze względu na rozmiar partycji.. ale lepiej na wszelki wypadek podpatrzyć.

Dodam, że ja na swoich pendrive'ach tworzyłem wszystko co tylko było możliwe

Więc nie panikuj jeśli jednym narzędziem nie będziesz dawał rady - zawsze jest inne pod innym systemem:
Linux: GParted,
DOS: Partition Magic by PowerQuest (bootujesz DOS'a z specjalnie stworzonego CD lub dyskietki)
Windows 95/98/XP: Norton Partition Magic,
Windows: Paragon Partition Manager,
W ogóle na Windows to jest kupa narzędzi tego typu.. sam mam pewnie >10 programów.

Aha, ważne też jest abyś raczej nie używał tego gówna Windowsowskiego.. jak mu tam .. "Zarządzanie dyskami" .. czy jakoś podobnie.
dawciobiel jest offline   Odpowiedz cytując ten post