Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.01.2011, 22:39   #5
albert1972
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2011
Posty: 10
albert1972 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Oki . Dzięki Tobie opanowałem już zgrywanieścieżki audio z płyty DVD do plików .wav mono gdzie dla każdego z sześciu kanałów jest osobny plik .wav oraz enkoding do DTS w programie SurCode DVD Pro DTS (tu jak pisałeś koniecznie wersja 1.0.29.

Zauważyłem że jeśli chce w SurCode chce enkodować z wav w bitrate 48000 na 41000 to wyskakuje komunikat że się nieda więc zgrywam wava w
dvd extraktor z takim bitrate jaki chce potem uzyskać.

Co ciekawe VLC player nie rozpoznaje encodowanych plików DTS z bitrate 48000 i w głośnikach słychać tylko szum a już MPC z uzuciem AC3filter radzi sobie bez problemu - dlaczego - nie mam pojęcia. Przy pliku enkodowanym w bitrate 41000 VLC w prawdzie rozpoznaje DTS (wyświetla się na panelu amplitunera ) jednak dżwięk jest tylko z pozoru podobny do muzyki gdyż brzmi jakby go ktoś ostro pocioł nożyczkami - taki przerywany. WMP i tu radzi sobie bez problemu.

Podejżewam że zamiana bitrate jeśli w oryginale jest 48000 na 41000 łaczy się z pewną utratą jakości? Wolę się upewnić - jeśli coś wiesz na ten temat to proszę oświeć mnie.

Teraz przejdę do nauki dzielenia pliku wav zgodnie z Twoim ostatnim postem.
Dzięki za poświęcony do tej pory czas.

Jeszcze jedno pytanko. Pisałeś że na DVD audio pliki są tylko w formacie LPCM. Czy to że odnalazłem tam pliki w formacie MLP 96Khz 24bit oznacza że skrót MLP jest jakoś powiązany z LPCM?

A może jeszcze jedno jeśli Ci starczy do mnie cierpliwości
Czy wyższe bitrate i częstotliwoćś oznacza wyższą jakość?

Na tej płycie jeśli otworze menu i audio setup mam możliwość wybrania DTS 96/24 czy to oznacza że DTZ może być również w takiej częstotliwości i bitrate czy to tylko ściema?

No i czy jeśli jest w takie faktycznie to moge z pliku MLP 96/24 stworzyć wav o takiej sygnaturze oraz zakodować to w DTS 96/24?

Cóż pojawił się kolejny problem podstawowy. - Jak stworzyć plik .cue? Zaznaczam że nie chce nagrywac płyty tylko mieć podzieloną ścieżkę na dysku.

Ostatnio zmieniany przez albert1972 : 14.01.2011 o godz. 23:42
albert1972 jest offline   Odpowiedz cytując ten post