Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.01.2011, 02:35   #30
KyRol
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2009
Posty: 22
KyRol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ależ Berionie, twoja pomoc jest nieoceniona! Więc dzięki Tobie wpadłem na kilka różnych pomysłów, ale po kolei: Jak wiadomo sekwencja startowa nie jest wcale losowa, więc pierwsze co (skoro obrazu nie ma) trzeba sprawdzić układ TSOP i RAM.

Co do TSOP - tu mam podejrzenie, że jest strzelony. Mam takie zboczenie, że czego nie kupię z alledrogo to fotografuję po wyjęciu z przesyłki /tak na wszelki wielki, jakby jakiś cwaniaczek próbował mi coś wciskać/. No i na foto TSOP wygląda jakby miał dziurę. Nie jestem tego pewien, xa będę grzebał jutro, może to być też kawałek laku.

RAM jak wiadomo - dolutowany, mogło coś zimnego "wyskoczyć" na płycie. Swoją drogą RAM jest tak zalakowany jakby był lutowany na ślinę. Po prostu bez umiaru.

Modchip - powiedzmy, że użyję w ostateczności, a to dlatego, że mostek nie jest wyprowadzony na płycie, na szczęście Aladdin mi się jakiś pozostał.

BIOS - jeśli by wgrać retailowy i jeżeli jest to wina dajmy na to RAM-u... Teoretycznie x powinien wstać...

Jest późno, mogłem coś pokiełbasić, sorry za ewentualne bzdury, jutro wyciągam mobo i idę pomierzyć u kumpla układy, jeśli wcześniej niczego nie wychwycę gołym okiem.

No i pytanko na koniec. Czy mogę się spodziewać pozytywnych rezultatów jeśli by podmienić TSOP z mobo xa 1.0/1.1 do mobo 1.2/1.3 Jeśli tak to pewnie należy wgrać BIOS 1MB, a może się mylę

Ostatnio zmieniany przez KyRol : 29.01.2011 o godz. 02:50
KyRol jest offline   Odpowiedz cytując ten post