Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.02.2011, 17:37   #13
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bleble103 Podgląd Wiadomości
Witam wszystkich na forum!
Mam kamerę HD, która nagrywa filmy 1920x1080 50i.
Ja też.

Cytat:
Napisany przez bleble103 Podgląd Wiadomości
I tu moje pytanie: Skoro nagrywa 50 półklatek połączonych w 25 klatek z przeplotem, to nie dałoby się oddzielić od siebie tych półklatek? Chodzi mi o to, żebym zamiast 25 klatek z przeplotem, miał 50 półklatek. Wiem, że rozdzielczość by była o połowę mniejsza, ale mając 50 FPS mógłbym zrobić lepszy efekt Slow Motion.
IMHO - przy konwersji 50i do 25p też zwykle traci się rozdzielczość, chyba, że zastosuje się tryb Blend, ale wtedy sceny dynamiczne są trudne do zniesienia dla oka (efekt ducha).

Nie wiem, który z wielu dostępnych filtrów do deinterlace daje najmniej widoczny efekt utraty poziomej rozdzielczości, ale taka utrata, jak sądzę, zawsze będzie - dla scen dynamicznych nie ma siły. Ale dla statycznych można teoretycznie coś wykombinować i zdaje się, że po to powstał filtr "decomb" w programie HandBreak. Warto go może potestować (nie robiłem tego).

A efekt, o który Ci chodzi, czyli 50i-->50p jest rzeczywiście bardzo przydatny, gdy chce się zrobić slow-motion. Często z tego korzystam, a konwersję 50i-->50p robię pod Sony Vegas.

Pozdrawiam,

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post