Dyskusja: Forum po SSL
Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.02.2011, 22:25   #44
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Nie jest uzależnione. W parę minut mogę przenieść swojego jabbera od Googla do zupełnie innego dostawcy - i będę miał ten sam JabberID. Parę razy już przenosiłem się (wracam do googla, bo lubię klienta google talk )

Problem masz, jeśli przywiązałeś się do JID, który nie jest twoją własnością, bo dostałeś go od dostawcy, a dostawca jest lewy.
Fizycznie pad serwera nie musi być problemem: każdy serwer powinien mieć mirrora, cloudy są teraz.

Skype tak działa jak byś chciał, pozornie. Kiedyś skasowałem mnóstwo kontaktów, no i nie było ich. Po paru miesiącach zalogowałem się z innej maszyny i kontakty wyskoczyły. Niby dobrze, ale to pozory: jesteś przywiązany do infrastruktury Skype swoim identyfikatorem. Jeśli Skype padnie, to nigdzie go nie przeniesiesz bez zgody Skype. No i Skype też nie będzie działał bez root serwerów, mimo że jest p2p.

Pewnie pomyślisz, że to nie jest proste Prostota Skype jest pozorna, robotę odwalili za Ciebie admini Skype. Miej admina Jabbera, to też będzie simple

//edit
źle to wytłumaczyłem, bo jestem zmęczony
jeśli coś niejasne, to pytaj
nie ma tu grama ideologii - to czysta technika
jabber nie jest przywiązany do żadnej infrastruktury, czego żaden komunikator nie zapewnia
nie patrz na "serwer" jak na konkretną fizyczną maszynę
to tak jakbyś myślał, że gmail padnie, bo komputer się googlowi popsuje

Ostatnio zmieniany przez pali : 21.02.2011 o godz. 22:48
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post