Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.02.2011, 15:02   #8
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Nie powinno mieć dużego wpływu ale kto wie.
W przypadku MPEG4 ASP powinien po prostu zaciągnąć do pracy więcej klatej typu P i B. Klatka P opisuje różnice w stosunku do poprzedniej i jeżeli żadnej nie będzie to pewnie będzie zajmować jakieś grosze. AVC ma udoskonalone rozwiniecie tej metody więc powinno być dobrze.
Sprawdziłem. Mieliśmy rację - więlkość pliku prawie nie wzrosła (oczywiście zastosowałem te same ustawienia). Natomiast wzrasta prawie dwukrotnie obciążenie GPU podczas odtwarzania: 40-50% vs. 85-90% (odtwarzam Splash-em, który bardzo fajnie korzysta z Video-Engine nVidii, CPU praktycznie odpoczywa). Softplayery bez wsparcia GPU i działające na 1 rdzeniu CPU nie wyświetlają mi płynnie filmu 1280x720p50 (AVC/x.264), ale to bez znaczenia, bo mój pecet najnowszy nie jest.

Inny problem - BitrateViewer głupieje na plikach MKV 1280x720p50 i nie mogę podać dokładnych danych o bitrate, opieram się tylko na wielkości pliku.

Bardzo to dziwne, że w ogóle muszę tę konwersję 25->50 robić, bo przecież nie ma cudów i sprzętowy odtwarzacz też się więcej napracuje z materiałem 1280x720p50 niż z 1280x720p25. Wierzyć mi się nie chce, że ten drugi sprawia odtwarzaczom problemy. Zanim zacznę wszystkie filmy przewalać z 25 na 50 to chyba wypalę płytkę testową i spróbuję w jakimś dużym sklepie RTV pożebrać o jej testy na różnych playerach. Może się okaże, że cała zabawa jest zbędna. Gorzej, że jest setki innych czynników mogących wpływać na problemy z odtwarzaniem, choćby jakość płytek i palenia...

Jeszcze inne rozwiązanie, podsunięte mi na Doom9 to spowolnienie video i audio do 24p. Z video to łatwe, ale nie mam żadnych doświadczeń ze spowalnianiem audio i na kilometr śmierdzi mi to słyszalną utratą jakości. Jakieś sugestie?

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 22.02.2011 o godz. 22:25 Powód: EDYTUJ nie gryzie. ;-p
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post