Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.02.2011, 08:00   #12
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Ustawieniem które bardzo spowalnia kodowanie jest prawdopodobnie -ref 6.
Okazało się, że to jednak --preset veryslow. Po przestawieniu na "medium" (default) zbliżył się do prędkości z Handbrake. Różnic jakoś nie stwierdzam (przy wysokich bitrate raczej ich nie będzie).

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Tak jak napisałem rzeczywiście tsmuxer coś kaszani pliki z LX5 więc go unikam. Ale nie wiem czy to chodzi o tą flagę (nie sprawdzałem). Niektóre pliki odtwarzają się OK na komputerze, inne od początku mają rozjechany dzwięk. A na odtwarzaczu wszystkie szarpią.
No, to by się potwierdzało z tym co czytałem na forum Doom9 i z tym, co sam widziałem u siebie. Nie można plików 25p z flagą --pulldown double (ani z żadnym innym pulldown) przepuszczać przez TSMuxer, a co za tym idzie przez korzystający z niego multiAVCHD. To już wiemy na pewno.

Jeśli masz potrzebę nagrywania surowego materiału z kamerki na płytach DVD/Blu-ray do odtwarzania w stacjonarkach, to polecam gorąco program PMB (dołączany do aparatów Sony). Tworzy prosto i łatwo komplilacje AVCHD (z "gołych" plików .mts znajdujących się w dowolnym miejscu na dysku) z ładnym, przejrzystym menu. W same pliki mts nie ingeruje, z pewnością nie korzysta z TSMuxera. Z tym że ja go testowałem tylko z plikami z mojego aparaciku (Sony HX5), a więc 1080i50.
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post