Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.02.2011, 03:37   #1
Skinned
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Skinned
 
Data rejestracji: 24.02.2011
Posty: 5
Skinned zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
menu w DVD Lab PRO wg tutoriala - jak?

Witam.
Na początek podzielę się uwagą iż uważam za zupełnie niezrozumiałe, że nie mogę umieścić linków lub zdjęć w moim poście dopóki nie napiszę 10 postów. Przecież linki czy zdjęcia umieszczam nie po to żeby chwalić sie swoimi zdolnościami malarskimi czy fotograficznymi - umieszczam by treść mojego postu była zrozumiała, żeby tysiącem słów nie opisywać czegoś co można zrozumieć jednym rzutem oka na zdjęcie - czyli robię to z szacunku dla osób i szacunku dla czasu, który poświęcą osoby korzystające z tego forum. Przez absurdalne zarządzenie jestem zmuszona do obchodzenia regulaminu i spróbuję zapisać linki konieczne do zrozumienia poruszanego przeze mnie problemu w sposób, który zaakceptuje mechanizm forum. Chyba lepsze to niż nabicie licznika 10 postów bez sensu i potrzeby. Przechodzę do meritum...


Od razu zaznacze że jestem raczej zielona w temacie więc dołożę wszelkich starań by tak przedstawić swój problem aby mimo wszystko dało się zrozumieć o co mi chodzi .
Chcę stworzyć własne DVD Video przy użyciu DVD Lab PRO. Płyta ma zawierać 5 niezależnych filmów z czego 2 mają mieć możliwość wyboru ścieżki audio - pozostałe 3 mają tylko 1 ścieżkę. Kolejność nawigacji ma być następująca: Menu głowne ma 5 przycisków - każdy odpowiada 1 z filmów na płycie. Klikamy w przycisk odpowiadający filmowi dajmy na to czwartemu - pojawia sie nowe menu z dwoma przyciskami i pytaniem czy wybieramy ścieżkę audio 1 czy 2. Po kliknięciu w jeden z przycisków odpowiednia ścieżka audio jest aktywowana i następuje natychmiastowe wystartowanie filmu czwartego.
Znalazłam w sieci tutorial opisujący zdaje się dokładnie to czego potrzebuję - tutorial jednak jest po angielsku a w dodatku bardzo krótki. Niestety nie potrafię wykonać w oparciu o niego mojego projektu - pewnie popełniam jakiś banalny błąd w kwestii tak oczywistej dla autora tutorialu, że nie uważał za konieczne by ją w swoim poradniku opisać. Poniżej wklejam zrzut ze wspomnianego tutoriala:
ht#p://kasiawrona(dot)com/DVD/zrzut1.jpg

Na niebiesko pozwoliłam sobie zaznaczyć tą część opisu, która jest dla mnie niezrozumiała, ale może napiszę po kolei co zrobiłam i dojdę do momentu, w którym sobie nie radzę.

Wczytałam do projektu wszystkie filmy i towarzyszące im ścieżki dźwiękowe. Korzystając z okna Connections kliknęłam prawym i z menu kontekstowego wybrałam Add -> Empty Menu. Po otwarciu okienka z pustym menu wypełniłam je grafiką importowaną z Photoshopa zawierającą tło oraz 5 przycisków na layerach. 4 z przycisków podlinkowałam bezpośrednio do 4 filmów - piąty przycisk pozostawiłam na później. Następnie w podobny sposób jak pierwsze menu stworzyłam drugie menu - tym razem z 2 przyciskami. Pozostały wolny 5 przycisk z pierwszego menu podlinkowałam do menu drugiego. W wyniku otrzymałam następujące połączenia:
ht#p://kasiawrona(dot)com/DVD/zrzut2.jpg

Otworzyłam okno drugiego menu i obu przyciskom przypisałam linkowanie odpowiednio ustawiania ścieżki audio 1 + goto next menu oraz ustawianie ścieżki audio 2 + goto next menu. Operację tą pokazuje następujący zrzut:
ht#p://kasiawrona(dot)com/DVD/zrzut3.jpg

Następnie wróciłam do okna Connections i posługując sie wskazówkami z tutoriala utworzyłam obiekt VM klikając prawym i wybierając z menu kontekstowego Add -> Add Command Object -> In VTS Domain tak jak to pokazuje poniższy zrzut:
ht#p://kasiawrona(dot)com/DVD/zrzut4.jpg

Następnie korzystając z narzędzia Draw End Connection Links połączyłam ikonkę [VM] z ikonką filmu 4. Otrzymałam w efekcie schemat lokalnie dokładnie odpowiadający schematowi z tutoriala:
ht#p://kasiawrona(dot)com/DVD/zrzut5.jpg

No i tu zaczyna się problem. Po pierwsze nie wiem czym tak na prawde jest ten obiekt VM. Jako akcję dla przycisku w menu2 wybrałam "aktywuj ścieżkę dźwiękową 1 i skocz do NASTĘPNEGO MENU" - gdzie jest to "następne menu"? rozumiem że skok powinien być do filmu 4 lub też do filmu 4 ale za pośrednictwem tego obiektu VM. Ale jak to zdefiniować? Jak połączyć ze sobą Menu2 z obiektem VM? W tym obiekcie VM można pisać jakieś skrypty - czy ja mam tam coś pisać? Ale co i dlaczego nie wspomina o tym przedstawiony tutorial? Dlaczego na ilustracji połączeń w tutorialu widać połączenie pomiędzy VM a filmem ale nie widać żadnego połączenia pomiędzy menu a obiektem VM?

Sprawdzałam funkcjonowanie projektu i sterowanie zatrzymuje się na menu2 - mogę klikać w jeden z dwóch przycisków ale nie widzę żadnego efektu a w szczególności nie następuje skok do filmu 4.

Bardzo proszę o precyzyjne wytłumaczenie mi tego zagadnienia bo już nie wiem gdzie szukać pomocy skoro tutorial z pozoru dokładnie opisujący mój projekt okazał się niewystarczający. Może jeszcze na koniec dla jasności (bo nie wiem co może być istotne dla właściwej analizy) pokażę drzewko zawartości:
ht#p://kasiawrona(dot)com/DVD/zrzut6.jpg



Pozdrawiam i błagam o pomoc
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
menu w DVD Lab PRO wg tutoriala - jak?-zrzut1.jpg   menu w DVD Lab PRO wg tutoriala - jak?-zrzut2.jpg   menu w DVD Lab PRO wg tutoriala - jak?-zrzut3.jpg   menu w DVD Lab PRO wg tutoriala - jak?-zrzut4.jpg   menu w DVD Lab PRO wg tutoriala - jak?-zrzut5.jpg  

Dołączone obrazki
menu w DVD Lab PRO wg tutoriala - jak?-zrzut6.jpg 
Skinned jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online