Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.02.2011, 12:38   #9
Skinned
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Skinned
 
Data rejestracji: 24.02.2011
Posty: 5
Skinned zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
w zamian po rozwiązaniu problemu czy to ja sama czy z Twoją pomocą podalibyśmy gotowe rozwiązanie w tym temacie tak aby i inni którzy go przeczytają znaleźli poradę.
Napisałam to w poprzedniej wypowiedzi aby podkreślić, że myślę także o przyszłych czytelnikach tego tematu.

Próbowałam wysłać do Ciebie Reetou PM ale albo nie udało mi się albo on zniknął bo nie ma go w wysłanych - więc nie wiem czy dotarł.

No i teraz wszyscy możecie mnie litościwie pogłaskać po głowce i powiedzieć "oj! kobito - aleś burze w szklance wody zrobiła" - bo problem "sam" się rozwiązał! Stwierdziłam to dopiero gdy skompilowałam gotowe DVD celem przesłania Wam plików wynikowych - to działa! Czyli to ten mechanizm podglądu działania menu w Labie jest zawodny - bo pokazywał, że nie działa, a na gotowej kompilacji wszystko jest jak należy. No nie wiem jeszcze czy będzie nadal OK gdy powtórzę to samo rozwiązanie drugi raz dla drugiego z tych 5 filmów - ale jak to zrobię to napiszę o tym. Najprawdopodobniej pomogło zlinkowanie wyjścia z menu 2 do VM - bo przecież ja już kompilowałam na tym etapie projekt i nie działało - więc to chyba jedyna zmiana dokonana od poprzedniej kompilacji.

To jeszcze przy okazji dołożę kolejne pytanie. Jakiego programu do odtwarzania DVD na komputerze używać? Bo z tego co zauważyłam to każdy z nich wykonuje to trochę inaczej - zależy mi na takim który jednocześnie najwierniej symuluje zachowanie stacjonarnych odtwarzaczy DVD a z drugiej nie robi problemów gdy chcę jako źródło odtwarzania wskazać folder na dysku z plikami VIDEO_TS.
W tej chwili mam 2 programy: Nero Show Time z pakietu Nero 7 - tu borykam się z takim problemem, że po rozpoczęciu odtwarzania DVD z folderu z dysku menu główne tylko pojawia się na ułamek sekundy i natychmiast samowolnie startuje odtwarzanie pierwszego filmu. Ten błąd nie pozwala mi na jednoznaczne zweryfikowanie czy dobrze wykonałam projekt więc poszukałam czegoś innego na programosach i ściągnęłam FSPlayer. Ten z kolei dobrze odtwarza menu (zatrzymuje się na nim i czeka na kliknięcia) ale za to mam problemy z wskazaniem mu źródła jako folderu VIDEO_TS z dysku - musze wpierw robić image dysku i uruchamiać go z wirtualnego napędu. Więc jaki program będzie najlepiej się sprawdzać jako program do testowania moich kompilacji?

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 25.02.2011 o godz. 13:21
Skinned jest offline   Odpowiedz cytując ten post