Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.02.2011, 23:35   #1
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cięcie materiału video

Witam, postanowiłem wykonać pewien projekt, w moim rozumieniu ambitny zważywszy na poziom mojej wiedzy. Chodzi o serial który mam zgrany z TV w AVI i chcę go nagrać na DVD (serial animowany). Przewidywałem że w trakcie pracy napotkam na nie jedną przeszkodę która będzie wymagała proszenia o pomoc ale okazało się, że wyłożyłem się już na samym początku i jeżeli z tym sobie nie poradzę to dalsze działania nie będą miały sensu.
Chcę nagrać kilka odcinków na jedną płytę ale w taki sposób, że czołówka i zakończenie każdego odcinka (które są jednakowe) będą stanowiły osobny plik (tytuł) np w menu, który będzie się odtwarzał odpowiednio przed każdym odcinkiem i na koniec. Planuje do authoringu wykorzystać DVD Maestro.

Warunkiem koniecznym jest precyzyjne przycięcie materiału. I tu nie potrafię sobie poradzić. Próbowałem pliki AVI pociąć Nandub2/Virtual Dub, ale można to zrobić tylko na klatkach kluczowych, które niestety nie są w miejscach w których chciałbym zrobić cięcie. Próbowałem także najpierw przerobić całość na MPEG 2 i przyciąć używając DVD2AVI + vStrip ale też nie uzyskałem cięcia dokładnie w miejscu, które ustawiałem. Jak mam to zrobić? Z tego co wyczytałem to należałoby to zrobić na pliku przed poddaniem go kompresji. Jak w takim razie zdekompresować plik AVI lub MPEG?

Mam nadzieję, że tak generalnie pomysł jest wykonalny. Chciałbym go zrealizować nie po to żeby zaoszczędzić Bóg wie ile miejsca, w końcu 8 odcinków które chcę zmieścić na płycie to raptem 8x45 s. czyli ok. 6 minut, ale mam nadzieję nauczyć się czegoś nowego.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online