Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.03.2011, 20:50   #9
siwek
Bywalec
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 70
siwek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Liczyłem prawdę mówiąc na jakąś podpowiedź jak to zrobić w Maestro ale nic to będę działał w PgcEdit (mam go już trochę oswojonego). Wymyśliłem to tak.
Czołówkę i końcówkę umieściłem w menu, odpowiednio Menu1 i Menu2, Menu3 to menu wyboru odcinka. Płyta startuje od czołówki po czym przechodzi do odtwarzania menu3. Wszystko mam zamiar przygotować w Dvdmaestro, taką podstawową strukturę, którą poprawie w PgcEdit. W związku z tym w Maestro, w connections jako First play daje Menu1 które w Playback Control ma ustawione Timeout = 0 Secs. Dalej w Connections w Menu1 Timeout daje link do Menu3.
W Menu3 jak pisałem wcześniej mam wybór odcinków. Pod przyciskiem Odcinka zrobiłem link do Menu1(czołówka) po której powinno nastąpić odtwarzanie właściwego odcinka. Oczywiście w moim przypadku tak nie jest, następuje powrót do Menu3. To mam zamiar poprawić w PgcEdit.
Odcinki w connections End Action mają ustawiony link do Menu2 (końcówka).
Bardzo to porąbane, nie prawda...? Ale nic "mądrzejszego" nie jestem w stanie wymyślić. Może przygotować sobie strukturę płyty bez żadnych linków w End Action i Timeout?
Zastanawiałem się czy tą czołówkę i końcówkę umieszczać w menu czy jako osobne tytuły, zdecydowałem się na menu, przynajmniej nie mieszają mi numeracji tytułów.
Jeśli mógłbym liczyć na podpowiedz jak to mądrzej zrobić to będę wdzięczny a rezultaty mojej dotychczasowej pracy bez żalu wylądują w koszu.

Jeśli chodzi odczytanie numeru ostatatnio odtwarzanego tytułu to robie tak właśnie jak sugerujesz, zapisuje sobie aktualną wartośc sprm 4.
siwek jest offline   Odpowiedz cytując ten post