Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.03.2011, 20:26   #1
BioComp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2004
Posty: 19
BioComp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
PIONEER BDR-S06XLB czy BDR-205BK? Oraz czy 3D to technolgia sprzętowa czy programowa?

Witam,

Tak jak w temacie. Planuję zakupić nagrywarkę do wykonywania Backupu (mam już kilka dysków twardych i postanowiłem że od jakiegoś czasu nagrywarka BD do kopii danych zaczyna powoli stawać się opłacalna - płyty porządnej marki np. Verbatim zbliżone są cenowo do płyt DL oferując przy tym +/- 25GB a nie jak w przypadku płytek DVD DL +/- 8,5GB.).

I teraz moje pytanie brzmi... Posiadam od dawna nagrywarkę DVD Pioneer 215D - i moim skromnym zdaniem, napędy tej firmy biją na głowę inne (może oprócz Plextora). Nagrywarka spisuje się świetnie do dzisiaj - i w tej chwili szukam też coś ze stajni Pioneer.

Na Allegro i ogólnie w sklepach na półkach najwięcej leży nagrywarek LG. Są też one tańsze od Pioneer'ów.

Najczęściej jednak wśród Pioneer'ów trafiam na model BDR-205 oraz BDR-206.
http://hdtvmania.pl/2009/10/04/pione...o-ale-bezsensu

Jednak jakiś czas temu ujrzałem model BDR-S06XLB. Elegancki panel przedni (ładniejszy niż w tych wersjach 2xx czy w mojej nagrywarce DVD) nieco lepsze parametry oraz niższa cena.
http://pioneer.jp/bdd/products/bdr_s06xlb_t/

Wydaje się, że ten drugi model BDR-S06XLB jest przeznaczony na rynek azjatycki...

PS. Nie wiem czy można podawać linki do auckcji, tam pełne specyfikacje obu urządzeń.

Ponieważ jednak o tym drugim modelu tzn. BDR-S06XLB znalazłem szczątkowe informacje, chciałbym spytać się który model polecacie i czy warto się na niego zdecydować?

A jeśli nie Pioneer to co?

2.) Drugie pytanie dotyczy technologii 3D. Wielu producentów chwali się przy niektórych nagrywarkach nagrywaniem filmów w 3D. Chciałem się zapytać, czy to tylko chwyt marketingowy i dotyczy dorzucanego do pudełek z nagrywarkami oprogramowania, czy to może jakaś specjalna technologia w samej nagrywarce w postaci hardware lub jakaś implementacja do jej firmware, sprawiająca że faktycznie nowe modele potrafią zapisywać obraz w 3D a starsze już niestety nie?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Ostatnio zmieniany przez BioComp : 20.03.2011 o godz. 20:36
BioComp jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online