Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.03.2011, 20:47   #14
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Dzięki za adres strony. Bardzo przydatne źródło informacji (właśnie przejrzałem chyba wszystkie artykuły..)

Zamówienie od początku miało być tylko ze Stanów (no później zobaczyłem te oferty na Allegro, ale ostatecznie - po dodaniu przesyłki - różnica już pewna jest). Jednak dostawa do Stanów i stamtąd przesyłane we własnym zakresie, więc raczej bez 'dodatków' podatkowych.

Przejrzałem też artykuł o różnych rozmiarach. Na pewno w niektórych zastosowaniach (chociażby do czasopism na czym trochę mi zależy) duży byłby lepszy. Jednak istotniejsza jest dla mnie mobilność, a także wygoda trzymania w ręce, gdzie mniejszy wygrywa zdecydowanie, tak więc tylko ten biorę pod uwagę. No i jest zdecydowanie tańszy.

Kusząca jest trochę ta wersja z 3G i nad tym się cały czas zastanawiam. Ten darmowy internet, to nawet przy trochę ograniczonych możliwościach przeglądania internetu, może być ciekawa sprawa. Z drugiej strony.. czy używałbym tego tyle, żeby warto było dopłacić ponad 1/3 wartości czytnika? Trudno powiedzieć, ale chyba w dobie coraz powszechniejszego dostępu do internetu i coraz większej liczby hotspotów, chyba jednak nie.

Czasopisma cały czas mnie interesują, ale właśnie na tej stronie wyżej przeczytałem, że tych zamawianych na Nexto.pl nie odtworzy się w Kindle ze względu na zabezpieczenia. Co prawda zwykle mając hasło do otwarcia nie ma problemu ze zdjęciem zabezpieczenia. Jednak nie znam tej dodatkowej wtyczki, którą trzeba zainstalować, więc może faktycznie nie jest to możliwe. To może być problem, bo ogranicza i tak ciągle jeszcze u nas dość skromną liczbę czasopism i gazet w formie elektronicznej.


O przywiązaniu do karty nie wiedziałem i to będę musiał wziąć pod uwagę. Już nawet zacząłem się zastanawiać, jak zamówić samemu (karty kredytowej teraz nie używam, a płatnicze, które mam nie zawsze obsługują płatności internetowe. Ale Visa z Inteligo powinna sobie poradzić), ale z kolei (też na ten stronie) wyczytałem, że.. może się to nie opłacać przy późniejszym ewentualnym kupowaniu książek. Ta sama książka kupowana w Stanach kosztuje np. 9,99$, a z Europy już ponad 13$ (VAT + 2$ 'dodatku' (chyba za luksus życia w Europie..). Jeśli tak ma być przy każdym zamówieniu, to wolę jednak zdać się na znajomych ze Stanów i np. przesyłać im pieniądze przez PayPala (powinno wyjść taniej).

W sumie zastanawia mnie też, na jakiej zasadzie te opłaty są naliczane. Jako, że jest to od początku do końca zamówienie elektroniczne i nie ma danych do wysyłki, to czy dane są weryfikowane na podstawie danych właściela karty kredytowej, czy wcześniejszego adresu zamówienia powiązanego czytnika (Kindle)? Bo jeśli to drugie, to i tak zamawiałbym na adres w Stanach, więc problemu być nie powinno.

Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt Podgląd Wiadomości
Cena 450 zł jest już do akceptacji

Zapytam - czy PDFowe książki trzeba konwertować na kompie do EPUB,żeby Kindle je odczytał ? Czy AZW ?
- Czy polskie litery naprawdę nie sa problemem ?
- można na wersji WIFI przeglądać Internet ?

gorzej,że u nas ebooki legalne kosztują równie dużo co książki papierowe.
Napiszę z tego, co już sam wyczytałem:

- PDF odczytuje bez problemu, także z polskimi znakami. Problem jest jedynie w tym, że nie jest to tekst, który można dowolnie skalować na ekranie, więc jeśli coś będzie za małe (a w przypadku PDF-ów może być) zostaje tylko powiększanie lupą. Da się to robić i nie jest to problemem, ale trzeba to robić dla każdej strony z osobna, więc do czytania większej ilości tekstu może być uciążliwe.

Ale z konwersją na inny format (darmowymi programami) nie ma podobno większego problemu.

- z tego, co czytałem polskie litery nie są problemem. Nawet w plikach TXT, o których najpierw czytałem, że polskie znaki nie są odczytywane. W każdym razie widziałem zdjęcia z wyświetlanym polskim tekstem i wygląda normalnie.

- internet działa (tego nie jestem na 100% pewien, ale prawie na pewno tak) zarówno na 3G jak i WiFi. Nie ma się zresztą chyba możliwości wyboru (w tych droższych wersjach).

Zastanawia mnie tylko (tej informacji nigdzie nie widziałem), na jakiej zasadzie następuje łączenie z siecią WiFi. W końcu należałoby to jakoś skonfigurować, a nigdzie takich opcji nie widziałem. Co nie znaczy, że ich nie ma (no.. być muszą).



Co do cen ebooków u nas to jest chyba coraz lepiej. Sklepów przybywa, a i te, co są, jeśli nawet nie mają jakiś super niskich cen, to mają promocje. Przynajmniej sklepy typu Złote Myśli, choć fakt, że jest to raczej sklep ze specyficzną lekturą. Niemniej jestem w tym względzie optymistą

Poza tym mogę ci na początek dać link (jest na stronie, do której link dał pali) do 2700 ebooków do legalnego ściągnięcia na Kindle
__________________


neverending path to perfection..

Ostatnio zmieniany przez joujoujou : 21.03.2011 o godz. 22:40 Powód: ppp
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post