Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.04.2011, 17:18   #3962
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Nie stało się ?!?!

NIE STAŁO SIĘ ?!?!?

W Polsce jest zarejestrowanych więcej telefonów niż jest mieszańców, na świecie tendencje są podobne, telefon mają już nie tylko osoby w średnim wieku, ale także starsze - także naprawdę stare, które ze wszystkimi innymi nowinkami technicznymi są na bakier, i zupełnie młode - nie przesadząc przedszkolaki i pewnie jeszcze młodsze. Telefon ma praktycznie każdy! Nie ważne, czy go potrzebuje, czy nie, czy dałoby się bez niego obejść. Ma, bo trzeba. A coraz więcej osób ma więcej niż jeden..
Tak duże nasycenie jest spowodowane nie dlatego bo ludzie chcą mieć po 50 numerów ale dlatego, bo z jednego dzwonią taniej tam, z innego taniej tam...

Co do "Ma bo trzeba" jest troche prawdą bo dzisiaj jak nie masz telefonu to żyje Ci się bardzo ciężko.
Jednak więcej mamy z tego plusów niż minusów.

Cytat:
A jak widać z rozmowy wcześniej, w coraz mniejszej ilości przypadków służy on do tego, co często było argumentem za tym, że faktycznie jest potrzebny - możliwości kontaktu z rodziną itp. Dzwonienie to już tylko jedna z funkcji, często mniej ważna..
Telefony ewoluowały! Tak samo kiedyś komputery PC służyły do prostych rzeczy tak dzisiaj można na nich robić cuda!

Tak samo jest z komórkami, dzisiaj komórka to już nie tylko telefon ale przenośne centrum operacyjne To jest tylko plus bo w każdej chwili można mieć np. dostęp do serwisu aukcyjnego w którym coś licytujemy, możemy wykonać przelew będąc w autobusie/samochodzie/pociągu czy idąc ulicą!
Rozumiem sentyment do tego co było jednak narzekanie, że coś idzie do przodu to idiotyzm.

Cytat:
Trudno mi wskazać jakąkolwiek inną rzecz, która tak uzależniła od siebie ludzi, jak telefony komórkowe..
Uzależnienie jest wtedy kiedy nałogowo musimy czegoś używać itp. Sam osobiście jak mam zły dzień potrafię telefon(prywatny) wyłączyć. Tak samo potrafię wyłączyć komputer i nie korzystać z internetu :-)

Cytat:
Jeszcze lepiej.. pracę wykonuję z domu, ceny porównuję przez wyszukiwarki, zamawiam online i przywożą mi do domu.. Zaraz.. tylko ktoś jeszcze musi otworzyć drzwi i odebrać towar.. Trzeba szybko rozwiązać ten problem..
Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie np. robienie zakupów to męka i strata czasu. Chodzi o to aby efektywniej wykorzystywać swój wolny czas!
http://leclercdrive.lublin.pl/ -> świetna sprawa. Po co marnować czas w sklepie skoro można z np. telefonu komórkowego zamówić produkty i zostaną dostarczone ?

Technologie ułatwiają życie!


Cytat:
Mnie tylko zastanawia czy naprawdę czegoś takiego chcemy - możliwości porównania wszystkiego, ze wszystkim. Posiadania praktycznie kompletu informacji i - oczywiście - pełnego uzależnienia przy tym od urządzeń elektronicznych..
Tak ja np. chcę mieć możliwość w szybki i wygodny sposób sprawdzić np. promocje obuwia w całym Lublinie. Oszczędzam czas na jeżdżenie po całym mieście i patrzeniu co jest ciekawego.

Cytat:
Mnie jednak naprawdę przeraża to postępujące całkowite uzależnienie od tego typu technologii. W niektórych przypadkach są naprawdę potrzebne, w niektórych niezbędne. Ale jeśli najprostsze czynności także przenosimy do elektroniki, to bez niej stajemy się po prostu kalekami.
Cena postępu. Zresztą jesteśmy uzależnieni od prądu, ogrzewania... i jakoś nikt o tym nie wspomina

------
Żeby nie było OFF tak zupełnie to poniżej infografika przeglądarek:
http://img863.imageshack.us/i/historyofwebbrowsers.jpg/
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post