Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.04.2011, 17:49   #3963
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Tak duże nasycenie jest spowodowane nie dlatego bo ludzie chcą mieć po 50 numerów ale dlatego, bo z jednego dzwonią taniej tam, z innego taniej tam...

Co do "Ma bo trzeba" jest troche prawdą bo dzisiaj jak nie masz telefonu to żyje Ci się bardzo ciężko.
Jednak więcej mamy z tego plusów niż minusów.

Telefony ewoluowały! Tak samo kiedyś komputery PC służyły do prostych rzeczy tak dzisiaj można na nich robić cuda!

Tak samo jest z komórkami, dzisiaj komórka to już nie tylko telefon ale przenośne centrum operacyjne To jest tylko plus bo w każdej chwili można mieć np. dostęp do serwisu aukcyjnego w którym coś licytujemy, możemy wykonać przelew będąc w autobusie/samochodzie/pociągu czy idąc ulicą!
Rozumiem sentyment do tego co było jednak narzekanie, że coś idzie do przodu to idiotyzm.
Zmieniasz sens wypowiedzi. Moja dotyczyła tego, że telefony uzależniły od siebie ludzi. Odpowiedź na to, że telefony ewoluowały i spełniają dzisiaj coraz więcej funkcji i są coraz bardziej używane jest średnią ripostą, bo tylko potwierdzą to, co sam napisałem i czego się w twojej wypowiedzi czepiłem

Tu nie było na temat tego, czy nowoczesność telefonu jest dobra czy zła sama w sobie.


Cytat:
Uzależnienie jest wtedy kiedy nałogowo musimy czegoś używać itp. Sam osobiście jak mam zły dzień potrafię telefon(prywatny) wyłączyć. Tak samo potrafię wyłączyć komputer i nie korzystać z internetu :-)
Ty potrafisz (zakładam), miliard osób nie. I to jest uzależnienie. Zresztą już wielokrotnie potwierdzane empirycznie.


Cytat:
Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie np. robienie zakupów to męka i strata czasu. Chodzi o to aby efektywniej wykorzystywać swój wolny czas!
http://leclercdrive.lublin.pl/ -> świetna sprawa. Po co marnować czas w sklepie skoro można z np. telefonu komórkowego zamówić produkty i zostaną dostarczone ?

Technologie ułatwiają życie!
Niektóre tak. I niektóre są wygodne. Sam korzystam. Ale jako dodatek, nie uzależniam się. To, co piszesz i co wielokrotnie wynika z różnych wypowiedzi innych osób świadczy o zupełnie innym podeściu.


Cytat:
Tak ja np. chcę mieć możliwość w szybki i wygodny sposób sprawdzić np. promocje obuwia w całym Lublinie. Oszczędzam czas na jeżdżenie po całym mieście i patrzeniu co jest ciekawego.
Dla ciebie jest to dobre, dla drugiej strony (sprzedawców) niekoniecznie. Oczywiście, klient może powiedzieć (i z jego punktu widzenia słusznie), że niepotrzebni mu ci drodzy. Ale na rynku potrzebna jest pewna doza niewiedzy. Jeśli wszyscy będą wszystko o wszystkich wiedzieli, ucierpi na tym zdrowa konkurencja. Choć to tylko moja teza, nie czytałem żadnych większych badań na ten temat.


Cytat:
Cena postępu. Zresztą jesteśmy uzależnieni od prądu, ogrzewania... i jakoś nikt o tym nie wspomina
Ależ oczywiście, że wspomina! Uzależnienie od prądu i ogólnie od energii to jeden z podstawowych światowych problemów dzisiaj. Problem dużo większy nawet niż uzależnienie od komórek, choć może bardziej innego rodzaju. Ten ostatni generalnie wpływa w większości na samopoczucie i nieradzenie sobie w pewnych sytuacjach. Ten pierwszy to już rzecz, od której zależy przetrwanie człowieka w ogóle. Bez energii w tym momenie już sobie po prostu nie poradzimy.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post