Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.04.2011, 20:32   #4
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Zainstalowałem dzisiaj Microsoft Outlook 2007 z zamiarem używania jako następcy Outlook Expressa, którego miałem w Windowsie XP. W siódemce już go nie było, więc do wyboru miałem to albo Windows Mail Live.
Windows Mail Live == Microsoft Outlook Express.
Cytat:
Napisany przez Patrix
Każdy tu chyba miał do czynienia z Outlook Express i Outlook. O ile Outlook w robocie może być wymogiem to z wersji Express się po prostu wyrasta.
Outlook Express jest dla ludzi którzy szukają niezbędnego minimum, natomiast Outlook to juz program dla bardziej wymagających użytkowników.

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Generalnie.. miałem zamiar używać Outlooka 2007, ale te problemy z wyświetlaniem są straszne.
Zaprezentuj screeny to będziemy mogli stwierdzić czy przypadkiem nie przekłamujesz faktów

Cytat:
postanowiłem sprawdzić jeszcze Thunderbirda - na początek pod kątem sposobu wyświetlania. Tu okazało się, że on również zbliżony jest do Outlook Expressa (czyli powiedziałbym 'normalnego')
Thunderbird jest alternatywą do Outlooka, nie do OE. Oferuje sporo ciekawych funkcji - np. można dodać obsługę kalendarza (Lighting), można podpiąć kalendarz Google, dodać obsługę OpenPGP itd.

Cytat:
Napisany przez Patrix
Narazie nie potrzebuję synchronizacji między urządzeniami bo odbieram maile tylko na jednym urządzeniu więc używam POP...
IMAP to nie tylko synchronizacja(poczta jest na serwerze) ale większa kultura pracy. Dostęp do folderów, przesuwanie maili między folderami, gdy łączysz się via POP klient ściąga od razu pocztę(niby jest możliwość pobierania tylko nagłówków ale to nigdy nie działało tak jak powinno) natomiast po IMAPie możesz ustawić jak chcesz uzyskiwać dostęp - sam mam po nagłówkach. Znowu IMAP oferuje tzw PUSH dla wiadomości - klient nie puka serwera poczty co n minut, w przypadku IMAP IDLE to serwer wysyła wiadomość, że dostaliśmy emaila, dzięki czemu notyfikacje o nowej wiadomości masz natychmiast.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 04.04.2011 o godz. 20:34
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post