Dyskusja: LG BH10LS30
Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.04.2011, 13:41   #44
Ryek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.03.2001
Posty: 19
Ryek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Od kilku dni posiadam BH10LS30 + Firmware najnowszy "patched" i mam kilka pytań:
1. Pierwsza nagrana płytka, Esperanza x4 z cake10 prod. nośnika "LGE....", nagrywana w Nero 7 - dane ok 21GB (nie film BD). Wybór prędkości na tym nośniku 1-10x. Wybrałem '4x'. Jednak czas w jakim mi ją nagrała to niecałe 50min = 2x. Przypadek? Może coś nie tak z tym "zpatchowanym" firmware? Nośnik? Inne przyczyny?
Dodam iż system to XP, ASPI 4.60. Przez cały proces nagrywania bufor nie wahał się, napęd nie zwalniał zapisu, dysk nadążał, brak jakiekolwiek info, że zmienia prędkość, czas Nero pokazał przybliżone ~23min a czas faktyczny ~46min. Jak na razie była to pierwsza próba nagrania czegokolwiek przez tą nagrywarkę więc nie mam odniesienia do innych prób.
Po nagraniu NeroCDSpeed test prędkości odczytu płytki - ok - ~4,5x-9x (piszę z głowy). Po NeroCDSpeed, kopiowanie w TC pliku -> do 40MB/s czyli prawidłowo.
2. Windows XP nie wspiera natywnie UDF 2.5 (nie odczytuję bezpośrednio zawartości tak nagranej płyty) to wiem ale czy wobec tego nagra BD z filmem prawidłowo np ImgBurnem?
3. Dane które nagrałem
4. Jakie nośniki wielokrotnego zapisu BD-RE oprócz Verbatima umożliwią mi zapis na tej nagrywarce '2x' - mam Omega 2x i Platinum 2x - obie te nagrywarka umożliwia zapis tylko jako 1x
Ryek jest offline   Odpowiedz cytując ten post