Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.04.2011, 18:50   #12
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Nie wiem co Ty do mnie piszesz, nie rozprawiałem nad filozofia działania tych algorytmów,
ale skrót md5 ma zawsze taką samą długość - 32 znaki.
O tym przecież piszę...
MD5 jest 128Bitowym skrótem = 32znaki więc w bazie powinno być miejsce na 32 znaki. Skoro jest ograniczenie na hasło do 20 znaków to raczej pewne jest, że hasło jest trzymane w PLAIN bo jak w 20 znakach zmieścisz 128 bit skrót ?

Cytat:
Ograniczenia długości haseł zawsze są dziwne,
wg nich najkrótsze bezpieczne hasła ma 8 znaków, a maksymalnie założyli 20
Tutaj ograniczenie do 20 znaków mówi nam że na 99% hasła trzymają w czystym tekście

Cytat:
- nie wiem czemu bo w bazie danych na md5(pass) zawsze będzie potrzebne 32 znaki niezależnie od długości hasła.
Funkcje haszujące zawsze zwracają skrót o stałej długości - dla MD5 będzie to 128Bitów == 32bajty.

Cytat:
Chyba, że trzymają to jawnym tekstem w tabeli o maksymalnej długości 20 znaków
Z mojego śledztwa wynika, że tak

Cytat:
Możesz to sprawdzić - skorzystać z opcji zapomnianego hasła - jak przyślą Ci Twoje hasło na maila, to już mamy odpowiedź
Jeśli tylko zresetują, to raczej na pewno trzymają tylko skrót...
Nie jest to pewna metoda bo mogą przecież resetować nawet jak jest w plain.



P.S. Jakiś czas temu wspominałem, że 1and1.pl trzyma w PLAIN. Jak dzwoniłem to konsultant mi podał moje hasło WTF!?



----
EDYTA


Jednak w AZ można ustawić rekordy SRV i TXT Fakt, że zanim dotrzemy do panelu musimy przebrnąć przez kupę śmieci no ale warto!
Transfer/przeniesienie domeny z Home.pl do innego rejestratora-panel-klienta-partnera-az.pl_1302630348307.jpg
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 12.04.2011 o godz. 19:21
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post