Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.04.2011, 17:29   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Jestem przekonany, że to przez TPM i brak możliwości wykorzystania trim/wear leveling znacznie skraca ich żywotność.
Wear Leveling jest zawarty w kontrolerze dysku SSD i sam o niego dba niezależnie od systemu. TRIM musi wspierać system operacyjny, ani XP ani Vista tego nie robią więc jest analogiczna sytuacja co w PS3.

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Nie podeprę się tutaj własnym doświadczeniem. Znajomy miał SSD w konsoli, który zmarł po dwóch miesiącach. Możliwe że przypadek, możliwe że nie. Nie stać mnie na sensowne testy.
Myślę, że to zupełny przypadek, bardzo ciężko jest "zajechać" nowoczesny dysk SSD. Jeśli dysk stał się "read only" to faktycznie dobiegła końca ilość cykli jego pamięci, w innym przypadku (np.: gdy przestał być widziany przez system) mamy do czynienia z innym uszkodzeniem.


pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post