Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.05.2011, 11:59   #1
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Arrow Nagrywarka wewnętrzna DVD na SATA do laptopa (slim) - rady

Cześć!

W laptopie używanym przeze mnie jako "główny" posiadam nagrywarkę Matshita DVD-RAM UJ-852 (parametry na końcu wątku). W drugim laptopie, "rupieciu", używanym co najwyżej kilka razy w roku przez domowników, tkwi Optiarc DVD RW AD-7581S.

Myślałem o przełożeniu nagrywarki z "rupiecia" do "głównego" (wg Nero Drive Info) Optiarc ma znacznie większe możliwości - ale ...

Jak wiadomo, nieciekawie bywa z jakością i czasem utrwalenia danych na płytach niektórych firm, chętnie wykorzystałbym więc programy typu DVDInfoPro, Nero CD-DVD Speed, KProbe, itp. do przetestowania różnych nośników pod względem jakości wypalenia na moich nagrywarkach.
Obiegowe opinie i informacje z forów tracą szybko na aktualności - producenci zmieniają fabryki, zmieniają taktykę - wtedy płyta idealna 2 lata temu dzisiaj potrafi zbierać bardzo niepochlebne noty.
Inna sprawa, że płyta doskonale sprawująca się na jednej nagrywarce, na innej będzie zwyczajnie słaba.
Przez to wszystko myślę o kupnie nowej nagrywarki wewnętrznej DVD na SATA (zewnętrzna nie wchodzi raczej w grę) i testowaniu kupowanych z czasem płyt "na bieżąco" - bo posiadane przeze mnie Matshita i Optiarc nie zwrócą informacji PI/PIF czy C1/C2.

Teraz pytanie do Was - jakie nagrywarki DVD na SATA, wewnętrzne typu SLIM (do notebooka) możecie polecić?
Ciężko niestety znaleźć sensowne informacje o napędach niestacjonarnych - może jednak doradzicie zakup napędu o wysokiej jakości, a umożliwiającego przeprowadzenie testów.
Będę wdzięczny za pomoc.

W sklepach internetowych nietrudno kupić napęd Lite-On DS-8A5S - a skoro to Lite-On, możliwe jest chyba wykonywanie na nim testów w wymienionych wyżej programach - nie mam jednak pewności czy to porządny napęd, a szkoda wydawać pieniądze na coś, co później nie sprawdzi się w moim laptopie.

Najważniejsza jest oczywiście jakość wypalenia, bezproblemowy odczyt nośników i możliwość testowania płyt.
Obsługa LightScribe, niewielka głośność pracy, itd. są cechami mile widzianymi, ale drugorzędnymi.

Za opinie i podanie plusów oraz minusów opisywanych napędów z góry dziękuję!

Pozdrawiam!



__________________
Pozdrawiam,

Wojtek

Ostatnio zmieniany przez Wojtek-J : 10.05.2011 o godz. 12:08
Wojtek-J jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online