Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.05.2011, 15:10   #13
ladovnik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.06.2010
Posty: 12
ladovnik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bartez Podgląd Wiadomości
Wszystko zależy od tego, jak cenne są te dane dla Ciebie. Jeżeli to nie jest 1 TB filmów, tylko ważne dokumenty, filmy nagrane kamerą i inne materiały mające nie tyle wartość materialną, co sentymentalną itp to warto się zastanowić, czy jednak nie zainwestować w RAID1. Tak tylko dodam, że odzyskanie danych z dysków powyżej 1 TB to koszt zaczynający się od ok. 3 tys. złotych. Przy takich kwotach 300-400 PLN na drug dysk wydaje się być śmieszną kwotą, choć oczywiście nie małą biorąc pod uwagę tu i teraz. Warto się jednak zastanowić.
To miał być dysk do filmów. Zrobiłem rozeznanie wśród znajomych, i okazało się, że sporo osób miało przykre doświadczenia z dyskami. Paru osobom dyski padły po kilku miesiącach użytkowania, innym padały po 3-4 latach użytkowania. W świetle tego, rezygnuję z dysku przenośnego. Nawet jeśli kilka płyt DVD z filmami mi się porysuje, to stracę te kilka filmów, a reszta zostanie. A gdyby mi padł cały dysk 1TB czy 2TB, to tracę całe swoje zasoby, czyli odpowiednik kilkuset płyt DVD.

To nie zmienia jednak faktu, że większości moich znajomych dyski nie padały w ogóle. Mają niektórzy po 8 lat dyski i działają. Ale ja wolę nie ryzykować.

Dziękuję za udział w dyskusji.

Pozdrawiam,
ladovnik

Ostatnio zmieniany przez ladovnik : 20.05.2011 o godz. 15:12
ladovnik jest offline   Odpowiedz cytując ten post