Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.06.2011, 11:07   #1
marekzi
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 03.09.2004
Posty: 219
marekzi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zabezpieczenie obrazu konwertowanego z CD na DVD.

Chyba nie było takiego tematu.
Gra Far Cry (jedynka, nie to badziewie FC2). Mam ją na 5 CD, ale irytuje mnie instalacja z 5 płyt, więc "skleiłem" te 5CD w 1 DVD sposobem znanym i opisywanym:
1. Create a folder on your HDD and name it FARCRY_1
2. Starting with CD5, then CD4, CD3, CD2 and lastly CD1 copy all the folders and files to the newly created FARCRY_1 folder. This will leave the correct "Autorun.inf" untouched. Overwrite anything else that doubles up.
3. Download and install the program "ORCA.msi"(1.8Mb) download.
4. Go to the "Far Cry.msi" file and right click it. Go to "Properties" and untick the "Read Only" attribute if it is ticked. Click "OK".
5. Right click "Far Cry.msi" again and from the menu choose "Edit with Orca". When opened you will see 2 window panes. Go to the "Tables" one on the left and scroll down to "Media".
6. Click on media this will show you the entries in the right pane. There will be 6 columns.
7. Change all the entries in the "Volume Label" column to "FARCRY_1".
8. Save it.
9. Now burn to a DVD using the label FARCRY_1

Oczywiście nie wypalam tylko za pomocą Alc (kreator Xtra) robię obraz mds-mdf.
Obraz działa - da się instalować, ale zabezpieczenie (SafeDisc 3.2) go "nie lubi". Woła o oryginał.
Co ciekawe, tak zainstalowana gra nie chce też odpalić mając w wirtualu obraz Far Cry 1 (obraz zdjęty prawidłowo, mds-mdf, kopia oryginału).
Na tym obrazie pierwszej CD kiedyś gra działał bez zarzutu, gdy instalowałem z 5CD.
Po instalacji z DVD (zrobionego z 5CD) - nie łyka ani obrazu 1Cd ani DVD.
Co jest?
Od siebie dodam, iż domyślam się, że taki obraz DVD zrobiony z 5CD nie różni się od .iso - brak mu informacji o zabezpieczeniu (kreator Xtra to nie kopiowanie z profilem). I dlatego z niego gry nie odpalę.
Dobrze myślę?
Tylko dlaczego nie odpala na dobrym obrazie 1CD?

Ostatnio zmieniany przez marekzi : 05.06.2011 o godz. 11:38
marekzi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online