Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.06.2011, 16:07   #52
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Odgrzewam kotleta.

Dostałem delikwenta do ratowania - kilkuletni laptop. Objawy:

- ogólne "mulenie wszystkiego" (cytat z właścicielki),

- wyskakujące okna IE z reklamami (hazard, golizna, itp.),

- nagłe restarty bez widocznej przyczyny.

Zapuszczony combofix, kilka antispyware i antimalware - znaleziono troszkę wirusów, 6 czy 7 trojanów i nieco innych interesujących "kwiatków".

Jednakże komp nadal nie pracuje jak powinien (choć i tak nieco lepiej niż poprzednio).

HDTune (jak mi się zdaje) pokazał przyczynę:

Info o dysku:

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-01.png

S.M.A.R.T.

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-02.png

Test odczytu...

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-03.png

...przerwany komunikatem:

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-04.png

Test czasów dostępu...

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-05.png

...też przerwany, jak niżej:

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-06.png

Test powierzchni dysku:

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-07.png

Sam się zatrzymał w widocznym miejscu, tym razem bez komunikatu.

Prędkości odczytu/zapisu widoczne wyżej nie są najwyraźniej błędem, co zdaje się potwierdzać poniższy test:

Testy HDD S.M.A.R.T. HDTune-08.png

Chyba czas na wymianę...

Czy może jednak pominąłem jakiś krok?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post