Dyskusja: Zakup notebooka
Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.06.2011, 20:28   #1512
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
@ Patrix

Tak, te nowe mają mniejsze


@ frog

Powiem tak.. byłem dzisiaj w X-Comie (mogę polecić sklep) i pooglądałem sobie dokładniej tego XPS L502x. I.. byłem dość pozytywnie zaskoczony. Oglądałem wersję z i7, która dodatkowo stała w zamkniętej gablocie (bez przewiewiu powietrza) i od kilku godzin wyświetlały się na niej jakieś niby statyczne, ale jednak obrazki na całym ekranie, z ustawioną dużą jasnością. Powierzchnia robocza była ledwie delikatnie ciepła (w porównaniu do mojego laptopa wręcz zimna..), od spodu ciepło też było tylko trochę wyczuwalne (do położenia na kolanach bez najmniejszego problemu). Dodatkowo laptop był praktycznie niesłyszalny (w tym pomieszczeniu).

A jak poprosiłem o włączenie dźwięku.. Poezja.. (ale to inny temat).


W każdym razie. Sporo znowu czytałem o tych laptopach (L502x, L702x) i też mam coraz większe wątpliwości. Na pewno kultura pracy nie jest teraz dobrą stroną DELL'i, ale z drugiej strony może da się dobrać konfigurację taką, że ta się laptopa komfortowo używać. Na pewno ten, którego miałem dzisiaj w rękach nie był gorący i głośny. Fakt, że niewiele się na nim działo, ale była tam i7, była zaknięta gablota i był uruchomiony Windows z jakąś prezentacją. Wiem, że mój w takich warunkach (i każdym innych) byłby gorący, a wentylator na pewno by się włączał. Może więc nie musi być tak źle..?

Na pewno nie namawiam. Zwłaszcza, że sam się już raz przejechałem. Ale gdybym kupował teraz laptopa, na pewno bardzo poważnie wziąłbym pod uwagę ten model. Zwłaszcza, że dźwięk jest rzeczywiście rewelacyjny, matryca genialna (w 15'', w 17'' gorzej, ale pojawiła się jakaś matowa, którą sobie chwalą), a wydajność bardzo wysoka. Gadałem na kilku forach, trochę też w sklepach i jedyną alternatywą przy takich parametrach jest jeden czy dwa modele Asusa (g73sw). Poza tym nie ma obecnie laptopów, które dotrzymywałyby kroku pod względem jakości obrazu i dźwięku. Przynajmniej na razie.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post