Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.06.2011, 16:22   #1
gregory89
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2010
Posty: 13
gregory89 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Naprawa partycji NTFS sformatowanej na HFS+

Jak napisałem w temacie mam problem z partycją na dysku USB My Book Essentials 3.0. Dysk służy mi głównie do zrzucania co ważniejszych plików. Dysk ma pojemność 1TB, więc trochę za dużo na moje potrzeby archiwizacyjne. W domu mam też Macbooka, więc pomyślałem że wydzielę niewielką partycję roboczą dla Maca. Już wcześniej miałem małą partycję w FAT, na której kiedyś trzymałem snapschoty VMware. Niestety w Disc Utility przez nierozwagę wybrałem opcję wymazania i nadpisania całego dysku zamiast pojedynczej partycji! Kiedy tylko zauważyłem błąd przerwałem proces, ale było już za późno. W efekcie miałem 200 MB partycję EFI, RAW i na końcu starą partycję FAT.

Użyłem TestDiska. Program znalazł szukaną partycję NTFS (oznaczył ją jako HPFS NTFS). Wybrałem opcję Write, program poinformował o sukcesie i kazał zrestartować system. Ale kiedy to zrobiłem nadal nic - explorer tylko podmontował mi napęd (J: ) i żąda jego sformatowania.
W narzędziu do zarządzania dyskami Windows cały obszar partycji widoczny jest jako RAW. Natomiast OS X rozpoznaje partycję, ale już z plikami i katalogami sobie nie radzi.
Przeskanowałem też dysk trialem Active Partition Recovery i trialem StrongRecovery 2.6. Generalnie wygląda na to że partycja została przywrócona, ale TestDisk coś skopał. Proszę pomóżcie!
gregory89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online