Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.06.2011, 13:50   #32
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
(...) Brak oprogramowania zabija każdy projekt bardzo szybko i nikt nie podejmie się takiej próby. Gdyby nowoczesna nowa Amiga miała powstać to już by dawno powstała.
(...)
Z pewnymi dużymi kompromisami, ale poniekąd Apple w ostatnich latach stworzyło nowy system operacyjny z nowym ekosystemem.

Napisanie nowego OS nie jest takie trudne, porządny kompilator to już więcej pracy.

Co do kompatybilności: ten wymarzony komputer nie tylko nie miałby wstecznej kompatybilności do PC czy czegoś tam, ale także równolegle istniejące wersje rynkowe oraz kolejne, nowsze modele - jak dla mnie nie musiałyby być ze sobą kompatybilne (tak było w Alpha). Wolałbym za to odważne wprowadzanie nowych koncepcji sprzętowych i maksymalne ich wykorzystanie przez soft. Żadnym problemem nie byłoby w ramach licencji i rozsądnej opłaty, ściągnięcie nowych kompilacji softu na nowo kupioną maszynę. No i przecież właśnie Google realizuje starą koncepcję Sun Microsystems: aplikacji sieciowych w cloudzie (to jest koncepcja z lat 70), więc może soft użytkowy na lokalnej maszynie odejdzie do lamusa.

Kolejnym problemem byłyby interfejsy. Takie rzeczy jak SATA, USB itp podlegają opłatom licencyjnym. Wcale się Apple nie dziwię, że próbuje swoich rozwiązań, a odświeżenie rynku zawsze korzystne. Jak dla mnie ten nowy wymarzony komputer mógłby być zupełnie niekompatybilny z istniejącymi peryferiami, o ile producent zaoferowałby sensowny model z normalnymi cenami.

Mi się wcale nie podoba kupowanie nowego PC, bo wiem że niewiele się będzie różnił od mojego 10-letniego, a większość nowości to pic na wodę fotomontaż. Obejrzałem sobie właśnie słitaśne prezentacje nowej podstawki AMD, to robienie ludzi w balona jest

Ostatnio zmieniany przez pali : 29.06.2011 o godz. 13:54
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post