Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.07.2011, 18:25   #23
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion
Ty może tak, ale patrząc przez pryzmat społeczeństwa widzę w tym tylko, bez obrazy, pierdolenie głupot. Zupełnie tak jak blogi, z których chyba większość zmigrowała na te mikroblogi. Masy z epulsów, NK i innych fotka pl teraz fejsbukuje, tłiteruje itd. Taka sama degradacja spotkała np. deviantart, który kiedyś był miejscem gdzie większość osób miała co zaprezentować, dziś jest to miejsce gdzie pojawia się coraz więcej "artystów" robiących zdjęcia ipadem, nastolatki które myślą że piękną mangę malują i pseudo fotografowie wklejający gołe cipy.
Sporo osób faktycznie przesadza z używaniem niektórych aplikacji jednak można to łatwo ukryć. Jednak trafia się też sporo interesujących linków. O to właśnie w FB i pochodnych chodzi, dzielenie się informacjami. Dla mnie osobiście to świetne narzędzie, używane rozsądnie nikomu nie zrobi krzywdy.


Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Można by to długo analizować. Zastanów się, czy np. w tym samym czasie bez telefonu nie wziąłbyś do ręki książki, nie pouczył się itp. Teraz lepiej wejść na Facebooka.. Można by też sprawdzić, ile razy dziennie przeciętna osoba posiadająca smartfona i nie, sprawdza pocztę, wchodzi na NK/FB i ile zajmuje jej to czasu. Dodatkowo, ile tego czasu spędzane jest na rzeczy mało istotne..
Siedząc np. w pociągu odpalam sobie Opere Mini i np. czytam sobie artykuły zapisane w ReadItLaterList(serwis który magazynuje artykuły na które nie mamy czasu w danej chwili, albo nie chce nam się ich czytać w momencie kiedy na nie trafiamy), odpalam czytnik RSS żeby zobaczyć czy nie ma czegoś ciekawego do przeczytania na szybko, lub wchodzę na FB aby sprawdzić aktualności.
Bywały też momenty, że czytałem sobie normalnie papierową gazetę, słuchałem muzyki, czy czytałem książkę.
Uzależnienie by było wtedy kiedy nie robiłbym tego bo chcę ale dlatego, że muszę.


Piszesz aby porównać osoby ze smartfonami od tych bez. Dla mnie to nie ma sensu. Jeżeli ktoś kupuje smartfona to właśnie dla takich celów. Jestem osobą bardzo aktywną w sieci i nie lubię być ograniczony. Jeżeli czekam na jakimś forum na rozwiązanie mojego problemu to oczywiste, że chciałbym mieć możliwość sprawdzenia tego w dowolnej chwili (no chyba, że jestem zajęty).


Cytat:
Napisany przez andrzejj9
To się wydaje mało, 5 minut teraz, 5 minut potem, ale sumując to to są ogromne straty czasu, w wymiarze całego społeczeństwa wymierne już straty, także finansowe (ludzie przesiadujący na tego typu portalach w pracy). Jest już zresztą sporo badań na ten temat.
Dlatego używam takich wynalazków jak RSS aby czas skrócić do minimum na pozyskanie informacji.
Dla mnie nie jest stratą czasu gdy czytam jakiś ciekawy tekst który mnie interesuje, dzięki temu zwiększam swoją wiedzę.
Ludzie w pracy zawsze się będą opierdzielać. Nie ważne w jaki sposób się odciągną od niej, może byc to internet, mogą być to smsy, ale tak samo może być to gazeta czy krzyżówka

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
Tak więc tak - uważam, że jest to uzależnienie. Można sobie tłumaczyć, że to lepsze wykorzystywanie czasu, lepsza organizacja itp. Generalnie bzdura! W pojedynczych przypadkach czy sytuacjach może. Ale generalizując - jest to uzależnienie. I to uzależnienie szybko postępujące..
Nie można generalizować. Ludzie sa różni. Zbieranie ich do jednego worka jest cholernie niesprawiedliwe.
Osoby używające smartfonów/telefonów do czegoś więcej niż rozmowa/sms nie są uzależnieni, oni po prostu potrafią z nich korzystać bardziej.
Jeżeli stoję w kolejce np. do apteki (10 osób) i na szybko sprawdzę pocztę to jestem uzależniony? A może po prostu potrafię wykorzystać właśnie tą wolną chwilę?

Cytat:
Napisany przez Banana
andy może mieć zajęcie sprzyjające wykorzystywaniu fb, jeżeli nie on, to ostatnio na niebezpieczniku była opisana osoba wykorzystująca to do pracy.
Nie wykorzystuję FB do pracy a do kontaktów ze znajomymi. Na co dzień nie mamy czasu aby codziennie spotykać się ze znajomymi, FB tylko ułatwia podtrzymywać znajomości.

Cytat:
Napisany przez Kris
Tak, niektórzy siedzą na forach i robią z nich swój blog wywalając swoje żale. Też uzależnienie.
Dokładnie. Ludzie narzekają na FB a przecież to samo robią tutaj na forum. Idea jest ta sama, jedyna różnica to otoczenie, tam na FB w większości są osoby znajome, tutaj na forum obcy.

Cytat:
Napisany przez Kris
Ale... ludzie to nie roboty i potrzebne jest oderwanie się od nauki, od pracy, skupienie na czymś innym.
Masz rację. Korzystanie z przyjemności, robienie tego co się lubi nie jest stratą czasu. Dzięki temu mamy większą ochotę na pracę.

OFFTOP END

Cytat:
Napisany przez Ormianin
google+ ma duży potencjał... jednak popularności Facebooka chyba tego nie przysłoni...
Gdzieś wyczytałem,m że obecnie GMail ma ok 200mln użytkowników, FB ma 750mln. Jak widzimy G nie startuje od zera, ba oni mają wiele usług które teraz połączą i oddadzą użytkownikowi kompletne narzędzie do komunikacji.

Cytat:
prędzej google+ zdobędzie popularność w Europie... nawet w Polsce
Polska będzie na szarym końcu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 02.07.2011 o godz. 18:27
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post