Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.08.2011, 08:02   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Błąd karty pamięci - można coś zrobić?

Pojawił mi się dzisiaj nagle taki błąd. Karta od kilku dni była w czytniku komputerowym i wszystko było w porządku. Dzisiaj chciałem odczytać kilka zdjęć, ale okazało się, że nie jest wykrywana. Pojawia się tylko komunikat o możliwości formatu.

Sprawdzałem w aparacie, ale tam też pojawia się komunikat o błędzie karty pamięci. Styki wydają się w porządku, na karcie też nie ma żadnych śladów uszkodzeń, ale odczytać się nie da.

Nie chodzi nawet o dane, bo co prawda było tam kilka ostatnich zdjęć, ale nie tak dużo i nie aż tak ważne, natomiast zastanawiam się, czy:

a) z taką kartą można coś jeszcze zrobić

b) jeśli można, to czy warto jej potem używać i czy nie jest to objaw potencjalnych powtarzających się problemów (karta ma 16gb, więc jest ryzyko utraty dużej ilości danych).



Skanuję ją właśnie jakimś programem do odzyskiwania i zdjęcie się kopiują, ale to średnie rozwiążanie, bo ona wielokrotnie była zapełniona całkowicie, więc pewnie odzyska ~16gb zdjęć, z których ja potrzebuję jakieś 200 mb, na dodatek bez dat, nazw itp.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online