Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.08.2011, 22:17   #11
b3rok
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.09.2004
Posty: 8
b3rok w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem trochę czasu i w końcu pobawiłem się PS2.

I. MÓJ KONFIG, CZYLI METODA TRIGGER DISC NA ODPALANIE GIER Z HDD NA NIE CZIPOWANEJ KONSOLI
Korzystam z antycznej metody, ale bardzo wygodna. Włączam konsolę i nic nie robiąc po ok. 17 sek. włącza się uLE, a w sumie po 40 sek. mam włączonego HDL z wczytaną listą gier. (uLE mam skonfugurowany tak, że po 10 sek. bezruchu odpala z automatu HDL) czyli:
17 sek. od włączenia konsoli do wczytanego uLE, 10 sek. uLE czeka i włącza HDL, 13 sek. HDL się wczytuj wraz z listą gier.

podsumowanie
+ szybkość
+ wygoda
+ prostota
+ HDL się ładnie prezentuje ; )
- wymagany trigger disc
- jak napęd padnie to "dupa zbita"

II. METODA FMCB (FreeMcBoot) + OPL (OpenPS2Loader) - to są moje początki z FMCB, więc być może da się poniżej przedstawiony proces usprawnić.
IMHO upierdliwa metoda. Włączam konsolę, po 22 sek. ukazuje się zmodyfikowany OSDSYS. Muszę wskazać aplikację, którą chcę uruchomić (póki co nie doszedłem do tego jak dodać wybraną aplikację do menu w zmodyfikowanym OSDSYS), wskazuję uLE i po 5 sek mi się włącza uLE, czekam 10 sek (ustawione przeze mnie), odpala się OPL i 25 sek zajęło wyświetlenie listy z grami, gdzie znowu musiałem korzystać z pada - nacisnąć start, żeby przeniosło mnie z konfiguracji OPL do wyboru gier, a potem jeszcze nacisnąć X żeby wczytało listę gier. Łącznie 62 sek. + w cholerę klikania na padzie.

podsumowanie
+ nie martwimy się napędem w konsoli (może "paść, a nas to nie wzruszy)
+ nie musimy mieć trigger disca
- upierdliwe/uciążliwe
- skomplikowane (biorąc pod uwagę, że chcę konsolę przekazać dziecku)
- OPL - brzydki w porównaniu do HDL.

III. PYTANIA
1. Tak właściwie do czego służy ESR? Odpalania kopii z DVD? (próbowałem odpalić 1 kopię i otrzymałem komunikat, że płyta nie jest w formacie PS2).
Cytat:
Napisany przez Berion
"Osobnym zagadnieniem jest aplikacja ESR, mojego autorstwa, pozwalająca na uruchamianie wypalanych kopii legalnie posiadanych gier i aplikacji na niemodyfikowanej konsoli oraz umożliwienie dostępu do wypalanych płyt dvd aplikacjom homebrew. Jest to już jednak opowieść na inny letni wieczór przy ognisku."[/I]
2. Czy OPL obsługuje więcej gier niz HDL 0.8c? Czy są między nimi jakieś znaczące różnice (OPL mnie odpycha swoim wyglądem).


IV. INFO odnośnie autostartu wybranej aplikacji poprzez uLE.
Chyba nie będę musiał Tobie żadnych pliczków przesyłać. Odliczanie sekund jest i w wersji, którą mam (uLE 4.12) jak i ostatniej 4.40 - testowane. Jak to ustawić? Banalnie prosto:
1. Włączamy uLE
2. Wchodzimy do "Configure uLaunchELF"
3. Mamy możliwość wskazać aplikacje i ich lokalizację (m.in MC, HDD, MASS), dzięki czemu pojawią się one w menu głównym uLE i nie będziemy musieli przebijać się do nich przez "FileBrowser".
4. Cały "trik/filozofia" polega na tym, żeby wskazać aplikację w uLE na pozycji Deafult (czyli pozycja nad kółkiem, krzyżykiem itp.)
5. Natomiast w "Startup Settings" jest opcja "Deafult Timeout" - i tu ustawiamy po ilu sekudnach defaultowa aplikacja ma się włączyć.



Podsumowując
Mam 2 konfiguracje:
- na MC nr 1 - bootowanie przy pomocy trigger discu,
- na MC nr 2 - bootowanie FMCB.

Ostatnio zmieniany przez b3rok : 26.08.2011 o godz. 23:00
b3rok jest offline   Odpowiedz cytując ten post