Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.08.2011, 17:39   #43
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez marcys130608 Podgląd Wiadomości
Przede wszystkim chodzi mi o to żeby sklonować system na nowy dysk(sektor po sektorze), później stary dysk wyjąć i zastąpić go nowym. Nie wiem tylko czy to zadziała? Czy po włożeniu nowego dysku system wystartuje jak na starym(tzn. z całym oprogramowaniem)? Czy może wykryje nowy sprzęt i będą jakieś problemy? Nie obsługa linuksa nie jest mi potrzebna.
Klonowałem systemy dziesiątki razy, ale Win7 tylko parę razy. Prkatycznie zawsze używałem darmowego (w zasadzie) BootIT NG (ostatnia wersja to 1,87 i nowszych nie będzie). Polecam! Jego kuzyn (boczna linia) z tej samej stajni - Image For Dos, też jest OK (klonowałem nim Win7 z sukcesem). Natomiast nie polecam BootIT Bare Metal (to niby w linie prostej następna BootIT NG, ale to bardzo dziwne, bo nie ma najważniejszej funkcji tworzenia i przywracania obrazów).

Po odpaleniu systemu na nowym dysku problemów być nie powinno. Niemniej jednak - zdarzają się. Np. pakiet graficzny Adobe przy aktywacji zapamiętuje jakiś numer seryjny (lub coś takiego) twardego dysku i po przeniesieniu na inny, trzeba aktywować ponownie (ale w sumie to przecież nie jest żaden problem).
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post