Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.09.2011, 08:53   #6
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
I wszystko chyba jasne - Burst Rate 173MB/s i tylko tyle ten dysk jest w stanie wyciągnąć.
Wyższe prędkości tylko poprzez jakąś dziwną kompresję w locie.
To bardzo miłe że nabijają użytkowników w butelkę.
W
Przez to właśnie chciałem tego Vertexa 2 szybko się pozbyć / wymienić na jakiś lepszy, ale jak poczytałem od problemach z Vertexami 3, to mi się odechciało...

P.S.
Ciekawe jaki Burst Rate pokazałby HD Tune dla tego dysku podłączonego do płyty głównej z SATA3? Niestety, nie mam dostępu do takiej.

Ale to wszystko chyba jest jeszcze bardziej skomplikowane. Np. zauważyłem, że prędkość zapisu zależy nie tylko od tego jakie dane są zapisywane (ich kompresowalność) ale także od tego na jakie stare dane idzie zapis. Mam na myśli sytuację, gdy po usunięciu starych danych nie było TRIM (lub był, ale nieskuteczny - patrz niżej) i fizycznie on tam wciąż leżą. Także od ich (starych, nadpisywanych danych) kompresowalności zależy prędkość zapisu nowych danych. A przecież te stare, nie przechodzą przez magistralę, więc BurstRate chyba nie ma tu nic do rzeczy? (chyba, że się mylę).

A z TRIM to w ogóle są problemy... Dysk część komend TRIM ignoruje. Zrobiłem proste testy - np. wypełniłem cały dysk kilkoma wielkimi plikami, po czym je skasowałem pod Win7. Mniej więcej połowa zwolnionego miejsca została "sTRIMowana", a reszta nie. Zostawiłem dysk w spokoju na wiele godzin - nic się nie zmieniło. Wygląda na to, że TRIM na tym dysku jest realizowany natychmiast, ale częściowo. Zauważyłem też, że znacznie większe szanse na skuteczny TRIM są gdy kasuje się małe pliki, a nie duże. Dlatego na tym dysku program ForceTRIM (http://www.ocztechnologyforum.com/fo...r-entire-drive), niestety, nie sprawdza się (tworzy i usuwa tylko jeden duży plik).
Dlatego mam problem z testowaniem prędkości zapisu na "sTRIMowaną" powierzchnię, ale powoli już wiem jak to robić. To, że po teście szybkości odczytu widać jaka część dysku jest sTRIMowana - ułatwia sprawę.

Czy na innych dyskach SSD prędkość odczytu pokazywana przez HDTune jest naprawdę zawsze taka sama, niezależnie od tego, czy dysk jest nowy, pusty, czy zapisany ciężkimi danymi?

Ostatnio zmieniany przez latet : 13.09.2011 o godz. 08:58
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post