Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.09.2011, 13:02   #1
DeeJay85
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 16.06.2011
Posty: 29
DeeJay85 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrane płyty Verbatim DVD-R nie działają

Witam

Wczoraj postanowiłem ponagrywać trochę rzeczy z dysku. Kupiłem kilka płyt Verbatim DVD-R 4,7 16x i kilka płyt SONY DVD+R 4,7 16x bo Verbatimy się już skończyły. O ile z płytami Sony nie ma problemu i działają jak trzeba to Verbatimy po nagraniu już nie. Nagrana płyta po włożeniu nie chcę się odpalić to znaczy napęd nie może zacząć kręcić płytą i odczytać jej zawartością. Po kilkunastu próbach tylko raz jeden Verbatim się włączył ale potem znowu już nie chciał. W czym może być problem. Używam Nero 10 nagrywam jako normalne dane z zamkniętą sesją. Nie zmieniałem nic w ustawieniach od dawna poza tym DVD od Sony jak pisałem działają? Nie wiem czy to wina wadliwych płyt, czy może płyty z "-" trzeba jakoś inaczej wypalać ( jak przeglądałem wszystkie nagrywane przeze mnie płyty to zawsze były to +) bo jestem laikiem w tych sprawach czy może wina tkwi gdzie indziej. Znalazłem nagranego jakiś miesiąc temu Verbatima DVD-R i o dziwo tamten chodzi jak trzeba. Nagrywarka to LG HL DT ST DVDRAM GSA H42N aktualizowany gdzieś wiosną bios

Ostatnio zmieniany przez DeeJay85 : 19.09.2011 o godz. 13:56
DeeJay85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online