Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.10.2011, 09:42   #1
dimek1984
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.10.2011
Posty: 4
dimek1984 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z prawem po sprzedaży kart Free McBoot ***8211; FMCB do PS

Witam,


Od pewnego czasu mam problem z policją. Zaczne od początku. W Grudniu 2010 zakupiłem używaną konsolę do gier Sony PlayStation 2 i w tym momencie zaczeły się problemy. Stwierdziłem, że orygianle gry szybko się niszczą Jednak konsola uniemożliwia granie w nagrywane gry. Jednak trafiłem na artukuł na jednym z forum, że jeśli zakupie kartę pamięci do PS2 z FMCB, których pełno na Allegro to będę mógł grać na nagrywanych płytach.


Kupiłem jedną i od tej pory mogłem uruchamiać swoje kopie zapasowe.
Jednak zauważyłem, że osoby sprzedające tego typu karty robią na tym świetny interes .. sprzedają po 10 ***8211; 20 sztuk tego typu kart dziennie ! Postanowiłem, że również się tym zainteresuje i zaczne to sprzedawać. W połowie Grudnia 2010 zakupiłem w jednej z hurtowni 50 sztuk czystych 64 MB kart na które samodzielnie wgrywałem oprogramowanie Free Mc Boot - FMCB. Aukcja była sformułowana w ten sposób, że sprzedaje karty do których gratis wgrywam program. Od Grudnia do Czerwca 2011 sprzedałem tego 427 sztuk na Allegro. Musiałem potem wyjechać na Work & Travel do USA i zawiesiłem sprzedaż. W czasie mojego pobytu w USA.. jakieś dwa tygodnie po wyjeździe otrzymałem sms z domu, że była policja z nakazem przeszukania mieszkania. W ***8222;postanowieniu o żadaniu wydania rzeczy; przeszukaniu***8221; pisze , że w sprawie zaistniałego obrotu oraz reklamowania z pośrednictwem serwisu Allegro sprzedaży urządzeń do niedozwolonego obchodzenia skutecznych technicznie zabezpieczeń przed odtwarzaniem utworów.. o czyn z art. 118. Policja zarekwirowała komputer stacjonarny oraz 28 sztuk różnego rodzaju płyt CD/DVD oraz dwa pendrave. Policję zawiadomiła z tego co mówili podczas przesłuchania firma Sony.


Przez jakiś czas był spokój , ale nadawno wróciłem z USA i otrzymałem pismo, że zarekwirowane podczas przeszukania rzeczy zostały przekazane biegłym. Co do komputera to było na nim nielegalne oprogramowanie Windows XP SP3 oraz Office XP. Nie miałem innych plików nielegalnych czy programów lub muzyki, filmów. Natomiast na zarekwirowanych płytach było kilka gier PS2 oraz nie jestem w stanie powiedzieć co więcej bo wzieli tylko niepodpisane płyty jakie były w domu. Zabrano też 7 sztuk kart pamięci do PS2 z czego na dwóch było wgrane oprogramowanie FMCB oraz reszta była czysta , nierozpakowana.



Moje pytanie co powinienem zrobić. Czy udać się na policję i złożyć wyjaśneinia , probować się bronić ? Jeśli tak to w jaki sposob i jak mogę się bronić. Czy jest sens zakupu oryginalnej wersji Windowsa XP oraz Offica i gier i obrony, że gry były kopiami zapasowymi ? Czy wogóle przeszukanie było legalne i można je podwarzyć ? Czy wogóle zarzuty przedstawione na postanowiniu przeszukania są podstawne oraz czy korzystanie z tego typu programu, odblokowanie konsoli jest zgodne z prawem ? Jakie zarzuty, kary mogę się spodziewać ?
dimek1984 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online