Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.10.2011, 14:57   #5
SMBA
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika SMBA
 
Data rejestracji: 06.07.2009
Posty: 365
SMBA zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Odświeżę temat żeby się podzielić wrażeniami z zakupów, kupiłem HIS HD6450 1GB DDR3, dołożyłem P4 3,6 HT i 1GB DDR 400Mhz:
Filmy FullHD działają całkowicie płynnie - z użyciem DivX player lub PowerDVD 11. VLC najwyraźniej nie wspiera sprzętowego dekodowania.

Kilka razy zdarzyły się błędy przy zamykaniu karty z YT - przy wychodzeniu ze strony z filmikiem pojawiły się artefakty na kursorze, otworzenie kolejnego filmu na YT rozwiązuje problem (najnowszy flash, temperatura do 70 stopni i na innych stronach jak vimeo coś takiego się nie zdarzało).

Pora na gry (1024x768):
WoW:TBC, Max Payne 2, Gothic 2, Half Life 2 - płynnie na max detalach (min 40FPS)
Portal 1, Portal 1: Prelude, The Club - płynne na wysokich detalach (min 25FPS)
Call Of Juarez - płynnie na minimalnych detalach (grałem jeszcze przed wymianą procesora).

Jeśli chodzi o opcję "Overdrive" to nawet z chłodzeniem pasywnym GPU spokojnie mogę ustawić na maksa (725Mhz), ale RAM powyżej 600Mhz powoduje już artefakty.

Dobrą opcją tej karty graficznej jest wymuszanie AA i filtrowanie anizotropowego ale w niektórych grach (np. HL1) ich włączenie powoduje crash gry lub przekłamania w grafice (szczególnie jeśli chodzi o czcionki).

No i cieszę się że zasilacz 240W wytrzymał upgrade nie tylko karty graficznej ale i CPU

PS. Catalyst AMD Video Converter to ściema - używa CPU a nie GPU : (

Ostatnio zmieniany przez SMBA : 15.10.2011 o godz. 15:03
SMBA jest offline   Odpowiedz cytując ten post