Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.03.2003, 08:03   #46
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
marek_cz napisa***322;(a)
Z tańszymi płytami - jak czytałem na zachodnich serwisach - czesto mogą być błędy odczytu. Proponowali tam rozwiązania: kupić płyty z innej dostawy, czy też zmienić program do nagrywania
Nie zawsze z tanszymi... memorexy podobno sa koszmarne i wcale nie najtansze. Ale oczywiscie generalnie masz racje. Z plyt, ktore sprawiaja problemy (od razu lub po jakims czasie) wyroznia sie zdecydowanie Princo i memorex (w Polsce ich nie widzialem). Datawrite tuz po nich, czesto Optodisc. Nie znalazlem nic o Esperanzach ani Datexach... A szkoda, bo zwykle ludki na zachodzie pala jak dzikie - w sklepach mozesz zamowic np. 500szt jednej marki - dla mnie czad - juz wyobrazam sobie jak ktos kupuje w Polsce taki szpindel za jedyne 3000zl :-)

Co do programu to moge potwierdzic tylko fakt, iz odpowiada on za kompatybilnosc, np. plyta nagrana nero 5.5.9.17 nie chciala dzialac w pionku, a recordnow max juz tak. Na szczescie szybko sie tym zajeto i nagrana w nero 5.5.10.7b juz w pionku smiga. Dzis testuje 5.5.10.15.
Nic mi nie wiadomo, jakoby zastosowanie innego programu powodowalo, ze tania kiepska plyta sie nagra. Nie wydaje mi sie, by nosnik byl w stanie sie "naprawic". Bo widzisz... w moim przekonaniu tanie plytki zapewne nie spelniaja jakichs tam norm, ich masowosc powoduje, ze sa takie a nie inne. Mysle, ze nie bez przyczyny esperanza, tdk czy verbatim nie produkuja dvd-r w szpindlach.

Zupelnie juz by the way: W marcu esperanza zapowiada dvd-r 4x i dvd-r 9,4GB. Cen jeszcze nie znam, ale mocno mnie ciekawi czy 2x nie stanieje...
Luzaczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online