Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.11.2011, 17:33   #9
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Najlepiej zakoduj ten sam fragment materiału do różnych matryc z CQ powiedzmy 4.
Wtedy zobaczysz która matryca oferuje najlepszy w Twoim wypadku poziom kompresji (najmniejszy plik)
I może to być obojętnie jaki fragment?
Co do testu kompresowalności w divxach, to tam rzecz polega na
tym, że wycinanych jest kilkanaście fragmentów ze źródła gdy doda się na końcu skryptu SelectRangeEvery(...) i wtedy można dość wiarygodnie ocenić jak kompresowalny jest materiał. Nie bawiłem się w to nigdy
natomiast nigdy też nie miałem do zripowania tak istotnych materiałów.
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Dla mnie AVAMATy były jedne z najlepszych (kamera DV), z tym że AVAMAT6 jest przystosowany ponoć do wysokich bitrate i zachowuje więcej szczegółów.
Ew obserwuj średnie Q podczas drugiego przebiegu. Q powyżej 8 to już stosunkowo słaba jakość, 4 lub mniej - dobra. Najlepiej zmieścić się o ile to możliwe w 2-4.
Poobserwuję. Dzięki za wskazówki.
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Co do kodowania 2-pass to praktycznie każdy kodek jaki widziałem stosuje pierwszy przebieg w celu analizy kompresowalności.
Widać to za mało skoro ludzie dość powszechnie stosują dodatkowy test.
Program "Gordian knot" też ma taką opcję zaimplementowaną.

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
VBV teoretycznie tak działa, w praktyce musisz wypalić płytkę testową i sam zobaczyć. HCEnc potrafi wypluć pliki które zapchają mój odtwarzacz, jeżeli średnie bitrate będzie zbyt wysokie. Ale chwilowe czasem nawet do 11000 nie robiło problemów. Nawet jeżeli dekoder odtworzy taki strumień, to napęd DVD 1x może nie nadążyć czytać dane.
Pomyślę nad tym czy stosować w takim razie CQ, bo nie mam tak pod ręką
odtwarzacza u siebie w domu, by co film to sprawdzać jak chodzi.
Można by jednak podejrzeć wykres bitrate w jakimś sofcie, np. w DVD LAB pro i na nim się opierać?
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Co do ustawień MPEG to przede wszystkim nie wiem PO CO chcesz ustawiać i szukać na siłę jakichś ustawień? Coś źle działa?
Owszem coś jest nie tak, jeśli przy średnim bitrate 7000, max 9570kbps
jakość obrazu jest kiepska gdy porównam do oryginału na fragmencie gdzie nie ma za wiele dynamicznych ruchów. Oczywiście najgorzej jest przy ruchu (lekka pikseloza ). Natomiast wiem, że są takie triki/sposoby, że kopia jest nawet lepsza niż oryginał. To chyba wystarczający powód?
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
To gdzie dajesz odszumianie zależy od skrytu. Niektóre filtry powinny być przed, inne po.
Jasne. To było pytanie na szybko, bo nie miałem pod ręką skryptu.
Chodzi tu o inną wersję kopii materiału. Tutaj spodziewam się lekkiego
pogorszenia jakości, bo jest to konwersja NTSC na PAL, ale też chcę wycisnąć ile się da. Nie wiem czy dawać odszumianie przed MVtools czy po.
Musiałem połączyć dwa odszumiacze i efekt jest zadowalający, ale średni fps kodowania to 3
Może lepiej dać odszumiacze przed MVtools?
Oto skrypt:

SetMemoryMax(128)
Load_Stdcall_plugin("C\Program Files\AviSynth 2.5\plugins\yadif.dll")
LoadPlugin("C\Program Files\AviSynth 2.5\plugins\fft3dfilter.dll")
Avisource("M\Zgrywane z VHS\film ntsc.avi")
converttoyuy2
yadif(order=1,mode=1)
multinum=2
multiden=1
mode=2
spar=0
pel=1
blkh=16
blkv=16
super=MSuper(pel=pel,hpad=0, vpad=0, levels=4)
backward_vec1=MAnalyse(super, isb=true, blksize=blkh, blksizev=blkv, searchparam=spar, plevel=2, levels=4)
forward_vec1=MAnalyse(super, isb=false, blksize=blkh, blksizev=blkv, searchparam=spar, plevel=2, levels=4)
MBlockFps(super, backward_vec1, forward_vec1, num=50, den=1, mode=mode)
Spline64Resize(720,576)
assumeTFF
separatefields
selectevery(4,0,3)
weave
Trim(0,61103)
Fadein(12)
Fadeout(100)
fft3dfilter(sigma=26, plane=3)
DeGrainMedian(limitY=2,limitUV=3,mode=2, interlaced=true)
DeGrainMedian(limitY=2,limitUV=3,mode=2, interlaced=true)
ConvertToYV12(interlaced=true)

Skrypt podstawowy NTSC gdzie najbardziej mi zależy na jakości, będzie miał te same odszumiacze, ale jest bardzo prosty/krótki, więc tam ich umiejscowienie może być tylko jedno.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post