Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.11.2011, 17:50   #11
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Ustawienia kontenera MPG w żaden sposób nie wpłyną na jakość. Na to mają wpływ tylko i wyłącznie ustawienia encodera MPEG2, czyli w tym wypadku HCEnc.
No i oto pytam. Co masz na myśli pisząc "ustawienia kontenera"?
Pytałem co prawda na początku o audio, ale to było na początku, gdy nie
wiedziałem o tym, że nie ma preload i interlaeve w mpg i tu nie chodziło
oczywiście o kwestię jakości, a o ew. problemy przy odtwarzaniu na
stacjonarce (nie mam pod ręką odtwarzacza, by testować).
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Tak jak napisałem bitrate DVD nie wystarczy do wszystkiego, dlatego nie dziwie sie że jakość jest kiepska.
Miałem jednak nadzieję i nadal ją mam, że wystarczy do przynajmniej zachowania jakości VHS. Nie sztuka jest dać duży bitrate i otrzymać
duży plik w dobrej jakości. Czytałem o tym i widziałem na własne oczy ripy do avi z
DVD, które są lepszej jakości niż oryginał, gdzie kopia ma oczywiście
dużo niższy bitrate przy podobnej rozdzielczości obrazu, a plik trzy razy mniejszy. Ja chciałem mieć wielkość taką, jak przewiduje SP DVD-5 (120min).
Jednak jakość mimo to jest za słaba. Stąd moje pytania odnośnie sposobów
na jej poprawienie w zakresie sensownej wielkości pliku.
Zobaczę, może zmiana matrycy coś poprawi.
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
W przypadku konwersji NTSC do PAL zarówno odszumianie przed i po ma swoje zalety i wady, trzeba by sprawdzić na oko.
Przed jest więcej klatek do analizy, ale podczas konwersji szum może się troche sam zredukowac..
Na pewno szum powinno się dać przed wyostrzaniem i powiększaniem, gdyż po tych operacjach szum sie jeszcze bardziej wzmocni.
Akurat efekt odszumiania mam jak pisałem zadowalający przy takim układzie jak jest, kwestia tylko szybkości kompresji.
Może najlepiej sprawdzę na kawałku czy jest różnica w czasie.
Myślałem, że teoria określi to jednoznacznie.

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
O ile pamiętam fft3d filiter z sigmą 26 zrobi z obrazu kaszanę i tu żadne ustawienie nie pomoże Dodatkowo ten filtr nie działa na obrazie z przeplotem. Powinno się go dać przed Weave().
To ciekawe, bo to się nie zgadza z moimi obserwacjami.
Sigma z tego co widzę likwiduje tylko plamy(kolorowy szum)
którego nie zlikwidował mi DeGrainMedian. Nie rusza natomiast czarnego ziarna szumu oraz ostrości, co z kolei robi DeGrainMedian. Im niższa wartość sigma, tym słabiej odfiltrowuje plamy. Troszkę zabiera też koloru przy tym ustawieniu jak u mnie (26), ale można w razie potrzeby Tweakiem dodać i jest ok. Nic więcej nie robi z obrazem. Natomiast gdyby nie działał w ogóle na obrazie z przeplotem, to nie dawałbym go do skryptu i nie byłoby tego opisu
Moje źródła są z przeplotem.
Masz poza tym stare info, bo cyt. ze strony autorów: "Since v1.3 it works with both progressive and interlaced clips."
Być może powinienem dopisać do parametrów filtra interlaced=true, ale nie
widzę różnicy w obrazie czy jest ten dopisek czy nie. Chyba, że ma to znaczenie potem przy czasie kompresji?
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Do odszumiania możesz użyć też czasowo-przestrzenny hqd3dn.
Zobaczę dla testu, ale nie chcę mi się wierzyć, by zrobił to lepiej niż fft3dfilter. Chyba, że wymienię samego DeGrainMedian, który mi lekko rozmywa/rozmiękcza obraz.
Mógłbym dać samego fft3dfilter gdyby tylko kolorowy szum mi przeszkadzał i
zachowałbym pełnię ostrości, ale w ciemniejszych scenach jest tego czarnego ziarna za dużo, więc likwiduję wszystko. Polecam wszystkim fft3dfilter do kolorowego szumu, wolno działa, ale rewelacyjnie, bo wybiórczo.

Ostatnio zmieniany przez dromader40 : 10.11.2011 o godz. 17:57
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post