Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.11.2011, 21:43   #15
jargogo
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 13.11.2011
Posty: 5
jargogo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Misiek4
Cytat:
Napisany przez jargogo
Jeszcze raz witam.
Przepraszam za udrękę ale mam jeszcze jedno pytanie. Poczytałem troszkę o instalce Win7 i dowiedziałem się, że ten system zabiera dodatkowo 100 MB na swoje działanie. Może orientujesz się skąd? (czy z ostatniej partycji czy może systemowej albo czy można systemowi wskazać skąd może podpieprzyć te 100 MB), oraz gdzie stworzy partycję 0 (jako całkowicie nową?), albo co gorsze może mi coś nadpisać tam gdzie nie powinien. Pytam bo boję się o tą moją partycję oraz kontener.
Pozdrawiam jargogo
Jak ciagniesz watek, to piszemy w watku a nie na priv. To taka zasada. Win7 robi partycje tylko wtedy, gdy masz nowoczesna plyte z UEFI - ale bez obaw, nie ruszy Ci innych partycji, gdy wskaze prawidlowa (czyli C) przy instalacji.
Ok tylko to o co pytałem nie było powiązane z wątkiem o TC tylko z Win7 i dlatego!. To tak dla wytłumaczenia się, a ciągnąc dalej mam płytę Gigabyte GA-z68X-UD4-B3 jest to nowoczesna płyta (co prawda w specyfikacji nie znalazłem czy posiada UEFI czy nie) i teraz nie wiem czy mam się obawiać instalacji Win7 czy też nie.
Znalazłem takie informacje na ten temat ( w w w.benchmark.pl/testy_i_recenzje/EFI_vs_BIOS_-_najwazniejsze_roznice...-3780/strona/14035.html - piszę oddzielnie www ponieważ nie mam wystarczającej ilości postów) ale, że jestem laikiem to dlatego mam te obawy.
jargogo jest offline   Odpowiedz cytując ten post