Dyskusja: Android Flame War
Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.11.2011, 23:03   #20
palikot
Banned
 
Data rejestracji: 20.11.2011
Lokalizacja: Praga
Posty: 194
palikot zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Starszy Pan, lat 95, od bodajże 1999 roku przyzwyczajony do komputerów Apple - zakupił właśnie HTC Wildfire S.
Zainstalował Skype i ten Skype nie działa, tnie się i wywala.

Czemu nie działa?

Andy mi mówi, że to lowendowy telefon i porównuje do samochodu za 10 tysięcy, w którym też różne rzeczy nie działają.
Ale to jest nowy telefon i porównajmy go do najtańszego nowego samochodu, czyli ~25 tysięcy.
W takim samochodzie generalnie wszystko działa. Żaden producent nie ściemnia, że lampy świecą a tak naprawdę nie świecą. Wszystkie funkcje, parametry, możliwości rozbudowy w ogólności zgadzają się z ofertą. Co najwyżej drobne rozbieżności np. w realnym zużyciu paliwa. Podobnie drogie samochody: nawet luksusowych SUV nikt nie próbuje reklamować jako rasowych terenówek, co najwyzej zobaczymy foto na szutrze.

Podobnie rzecz się ma z innymi markowymi produktami dostępnymi na rynku: w ogólności spełniają obiecywane funkcje, np. sokowirówki sok wyciskają. Jedynie najgorszego sortu "chińszczyzna" czasem zupełnie nie spełnia obiecanych funkcji, np. sokowirówka nic nie wyciska.

woitas mówi powyżej, że to wynik niejednorodności platformy na której działa Android. OK, racja, ale dalej jest to wyjątkowa sytuacja na rynku, którą dotychczas tylko MS oferował. Samochód też nie jest prostą konstrukcją, a jednak możemy kupić do niego opony na podstawie podanych parametrów.
palikot jest offline   Odpowiedz cytując ten post