Dyskusja: Android Flame War
Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.11.2011, 08:24   #30
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez palikot
Starszy Pan, lat 95, od bodajże 1999 roku przyzwyczajony do komputerów Apple - zakupił właśnie HTC Wildfire S.
Zainstalował Skype i ten Skype nie działa, tnie się i wywala.

Czemu nie działa?
Po naszej dyskusji wyguglałem co nieco i okazuje się, że ostatnie wersje Skype coś "spiep.....". Wcześniej nawet na tym lowendowym sprzęcie działał on.

Cytat:
Andy mi mówi, że to lowendowy telefon i porównuje do samochodu za 10 tysięcy, w którym też różne rzeczy nie działają.
Przeinaczyłeś moją wypowiedź. Wcale tak nie napisałem.
Sytuację z różnej maści smartfonami (klasa: low end, middle end, high end) porównałem do samochodów. Kupując furkę za 10k nie możemy oczekiwać tego samego czego przy zakupie furki za powiedzmy 50 czy 100k.
Ludzie kupując taki a nie inny samochód wiedzą jakie będzie miał ograniczenia, wiedzą co może w nich być irytujące itp.
Natomiast kupując wszelkiej maści elektronikę tak już nie jest. ktoś wydając 500-600zł na smartfona oczekuje, że będzie działał tak samo jak ten z klasy middle end, czy high end.

Cytat:
Ale to jest nowy telefon i porównajmy go do najtańszego nowego samochodu, czyli ~25 tysięcy.
W takim samochodzie generalnie wszystko działa. Żaden producent nie ściemnia, że lampy świecą a tak naprawdę nie świecą. Wszystkie funkcje, parametry, możliwości rozbudowy w ogólności zgadzają się z ofertą. Co najwyżej drobne rozbieżności np. w realnym zużyciu paliwa. Podobnie drogie samochody: nawet luksusowych SUV nikt nie próbuje reklamować jako rasowych terenówek, co najwyzej zobaczymy foto na szutrze.
Ale Skype jest produktem innej firmy. To tak jak byś sobie kupił opony do swojego autka. Jak będą źle funkcjonowały to przyczepisz się do producenta samochodu czy opon?

Cytat:
Podobnie rzecz się ma z innymi markowymi produktami dostępnymi na rynku: w ogólności spełniają obiecywane funkcje, np. sokowirówki sok wyciskają. Jedynie najgorszego sortu "chińszczyzna" czasem zupełnie nie spełnia obiecanych funkcji, np. sokowirówka nic nie wyciska.
Tylko te droższe mogą to robić efektywniej, mogą więcej pracy wykonywać za ciebie. Wildfire S spełnia swoje funkcje.

Cytat:
woitas mówi powyżej, że to wynik niejednorodności platformy na której działa Android. OK, racja, ale dalej jest to wyjątkowa sytuacja na rynku, którą dotychczas tylko MS oferował. Samochód też nie jest prostą konstrukcją, a jednak możemy kupić do niego opony na podstawie podanych parametrów.
Tylko niektóre opony mogą mieć gorsze właściwości podczas jazdy, mogą się szybciej zużywać itp itd.

W tym wypadku, którym opisujesz to winą jest Skype.
Co do zakupu urządzenia to pisałeś, że mógł on kupić iPhona. Tak samo mógł kupić urządzenie z Androidem klasy middle end, czy high end. Takie urządzenia są bardziej wydajne, mają lepszej jakości wyświetlacze, czy moduły dotykowe. Posiadają więcej pamięci dzięki czemu możesz wrzucić bajeranckie nakładki graficzne np. HTC Sense.

Przy zakupie urządzenia trzeba wszystko wziąć pod uwagę, aby po wszystkim nie być rozczarowanym.

Cytat:
Napisany przez M@X
Czyli to sam system klasyfikuje uzytkownikow na "lepszych" i "gorszych"? A Apple'a sie czepiali, na ktorym wszystko dziala... Coz... ;-)
Dlaczego ktoś ma być gorszy posiadając telefon z klasy low end? Nie wiem na jakim świecie Ty żyjesz, ale dla mnie to nie to co posiadasz definiuje Cię, ale to jakim jesteś człowiekiem.
Nie patrzę z pogardą na ludzi, którzy mają np. słabszego smartfona, czy wolniejszy komputer. Jak widać użytkownicy Apple mają inne zdanie co do tego..

Cytat:
Napisany przez Sobrus
Niestety w świecie Linuksa bardzo często jest tak, że coś nie działa.
Ostatnio wyszedł openSUSE 12.1, upgradowałem i .... lipa.
Kpina nawet bym powiedział. Z KDE jest dobrze ponoć, ale pulpit xfce jest nie do uzytku.
Jak to możliwe, że biorą dobre 11.4 i po 8 miesiącach prac wydają gniota, w którym nic nie działa?

Niestety brak spójnej koncepcji i samowolka powoduje ze w opensource nic nie jest pewne.
A tym bardziej, gdy próbujemy uruchamiać zamknięte kawałki kodu, np Skype.
A tak się w pracy cieszyłeś, że będziesz miał aktualizację hehehehe ;-)

Tak serio to zawsze się znajdzie przypadek, że system po updajcie nie wstanie. Zależy to od jego konfiguracji itp. itd. Nie wiem co w nim zmieniałeś, przestawiałeś, że Ci nie wstał...

Cytat:
Napisany przez Demek
coraz wiecej portow pojawia sie z ICS
Na ja z niecierpliwością czekam na lodową kanapkę. Martwi mnie tylko HTC Sense w wersji 3.5. Jak na razie nie podoba mi się.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 27.11.2011 o godz. 08:26
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post