Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.12.2011, 23:08   #3939
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
(...)Ale już np w mieście - w zimie mój samochód po przejechaniu 2-3km potrafi ugotować pasażerów, a posiadacze diesli marzną. Do tego problemy z rozruchem i parafiną, droższe akumulatory itd.(...)
no chyba, że ma się Webasto-dogrzewacz tak jak ja posiadam.
Nie ma problemu z zapalaniem auta. Dogrzewacz przed zapaleniem podgrzewa dawke paliwa. Silnik zapala " z kopa".
Wnętrze nagrzewa się wiele szybciej. Troszeczke nawet szybciej niż w benzyniakach.

A co do mocy diesli to ja przesiadłem się z Polo 1.0 45KM.
Teraz mam 140 KM w 2.0 i dwusprzęgłową skrzynię DSG z "kick down" (skrzynia zawsze redukuje bieg w przypadku depnięcia gazu do podłogi tak aby była moc.
To po prostu lata jak na tego minivana.
Miałem przyjemność zmierzyć się z Mitsubishi ASX diesel 150 KM.
Szliśmy prawie łeb w łeb z lekką korzyścią dla mnie, ale zasadnicza sprawa po zatrzymaniu się. Kolega przypalił sprzęgło dość ostro, a ja nie Zaleta automatu.

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
(...)Co do momentu w górach to może pomóc przy hamowaniu silnikiem, w górach bardzo łatwo przegrzać hamulce. Aczkolwiek moge sie mylić bo dieslem jechałem raz w życiu (...)
Polecam ATE Power DISC i klocki ATE Ceramic
Ciężko je przegrzać, a nacięcia na całej szerokości tarcz odprowadzają, wodę, brud i inne zapewniając zawsze odpowiednie właściwości.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 28.12.2011 o godz. 23:14
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post