Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.03.2012, 23:37   #18
_Sheriff_
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika _Sheriff_
 
Data rejestracji: 03.03.2006
Lokalizacja: jarek
Posty: 2
_Sheriff_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam kilka pytań:
1. jak zaszyfruje cały dysk (dwie partycje systemowa + dane) i padnie mi Windows lub po prostu będę chciał od nowa system zainstalować, włożę CD z Windowsem do napędu,
a) to prośba od hasło (do zaszyfrowanego dysku) wyskoczy zanim uruchomi się instalator Windows, czy gdzies w trakcie?
b) Czy jak usunę partycję systemową instalatorem, a następnie format + instalacja Windowsa, to jest możliwość ze nie dostanę się do zaszyfrowanej partycji z danymi, czy nie ma to wpływu na szyfrowanie dysku?
c) jeśli cos sie stanie, to tylko przy pomocy płyty CD tworzonej przed szyfrowaniem przez TrueCrypt bede mógł odzyskać dostęp do danych?
c.1) czy w razie problemów oraz braku płyty ratunkowej TrueCrypt, jakie są możliwości odszyfrowania dysku, zakładając, że znam hasło?
d) jeśli taki zaszyfrowany dysk, czy też inny nośnik podepnę do innego komputera, to jak dostać się do zawartości?
d.1) - trzeba posiadać zainstalowany TrueCrypt na tym komputerze?
d.2) czy prośba o hasło sama wyskoczy, czy nie ma możliwości korzystania z dysku?

2. Wszyscy mówią, aby używać skomplikowanych haseł, ale takiego hasła sam nie jestem w stanie zapamiętać, jakieś ciekawe pomysły na trzymanie hasła w razie zaniku pamięci/amnezji?
3. Czy jest możliwość zdjęcia szyfrowania, czyli odszyfrować dysk na stałe, bo powiedzmy już nie chce mieć zaszyfrowanego dysku?
__________________
_Sheriff_
_Sheriff_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post