Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.03.2012, 23:56   #404
macname
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 08.02.2012
Posty: 1
macname w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich forumowiczów i od razu przepraszam, że sie tak rozpisałem
Od naprawdę długiego czasu śledzę ten wątek, dzięki waszym opiniom, a zwłaszcza Slawka ( thanx ), właśnie stałem sie właścicielem IHBS 112-115.
Bardzo długo podejmowałem decyzję jaki palnik wybrać i w związku z tym Mam propozycję/sugestię/prośbę do Założyciela naszego wątku: Czy nie dałoby się usystematyzować tych informacji w np. w "przyklejonym" pierwszym poście do tego wątku.
1. jaki model wybrać 112-04, 112-037, czy może 112-115 lub 122 ( po twojej sugestii wybrałem 115 )
2. jaki firmware najlepszy, czy aktualizować lub nie
3. jakie nośniki najbardziej polecane i jaką prędkością palić ( tu chyba jasna sprawa Panasonic rządzi !)
4. jakiego programu używać/ jaki jest polecany ( tu mam wątpliwości, nikt nie zrobił testów, teoretycznie powinno być to samo, osobiście przestałem używać nero odkąd zrobił się z niego taki kombajn do wszystkiego )

Każdy zainteresowany dokładnymi danymi i tak przejrzy wątek. A są okresy, że brak czasu na czytanie ostatnich postów, a info o nowym sprawdzonym firmware. by się przydało na pierwszej stronie.

I jeszcze jedno pytanie , juz do szerszego grona użytkowników nagrywarek blu-rey.
Archiwizując na dvd tworzyłem dane nadmiarowe za pomocą fajnego utilsa ICE ECC ( lepszy od QuickPar ) Kilka lub wiecej procent w zależności od tego ile było danych itp
I w końcu pytanie: Czy jak np. porysuje/uszkodzi się płyta w tak bardzo, ze czytnik kopiuje już pliki uszkodzone binarnie ( ale jeszcze kopiuje np. Isobusterem , gdzie blednę sektory sa zamieniane na zera ) , ile procent ( szacunkowo) danych się uszkodzi ? Czy komuś zdarzyła się taka sytuacja ? Mam na myśli oczywiście przypadkowe uszkodzenie nośnika, ewentualnie np. dane wypalone na bardzo kiepskim nośniku.
Mam nadzieje, ze pytanie nie jest za bardzo zawiłe, najwyżej będę tłumaczył Szukałem odpowiedzi w necie , ale widzę ,że tylko tu są konkretni ludzie i zakładam, że jeśli miałbym gdzieś otrzymać odpowiedź to tylko tu.
macname jest offline   Odpowiedz cytując ten post