Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.03.2012, 18:27   #18
Yaku
Bywalec
 
Avatar użytkownika Yaku
 
Data rejestracji: 04.09.2008
Posty: 51
Yaku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
(..)ponieważ bardzo ciężko kupić indyjskie Verbatimy od MBI i tajwajskie od ProDisc w PL ostatnio w legalnej dystrybucji.
O indyjskie w Krakowie nie trudno, lecz "indyjskie od MBI" ?
Jak je rozpoznać przed zakupem? Mają cechy charakterystyczne?

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Godne polecenia są nośniki JVC -są bardzo powtarzalne -ale ostatnio pokazało się dużo podróbek i trzeba uważać przy kupnie.
j.w. Jak rozpoznać?


Cytat:
Napisany przez Kris Podgląd Wiadomości
(..)
Interesujące xD
Już na samym początku mylnie założyłeś, iż poglądy jakie przedstawiłem są jednostkowe.

Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
@Yaku
Kupujesz po kilka płyt z tego samego packa różnych producentów i testujesz (..)
Dajmy na to nie wezmę 10 sztuk każdej, lecz 5 - z różnych źródeł, w nadziei na różnych dostawców. Verbatimy x2(taiwan, india), TDK, Platinium, Sony, JVC, Philips,.. Koszt będzie wyższy.
Ponadto efekt może nie być zadowalający. Nie znam się na technologi wytwarzania płytek, toteż testując mogę pominąć istotny element.
Na koniec. Nie mam pojęcia jak przetestować najistotniejszy element - trwałość.

P.S.
Producent nie udostępnia informacji o trwałości elementów organicznych wytwarzanych nośników? Poza zniekształceniami, oraz reakcjami chemicznymi zachodzącymi na skutek temperatury, oraz działania promieni słonecznych, na pewno istotne są też czynniki środowiskowe.
Zagadkowe że półroczny Platinium -w teście po wypalaniu dobry- pada po pół-roku, natomiast najstarsze Esperanzy Silver mają 15 lat, i wciąż wypadają świetnie (nie jest to reguła, aczkolwiek żadna nie padła !)
__________________
Yaku jest offline   Odpowiedz cytując ten post