W tym wątku piszę po raz pierwszy, ponieważ najpierw chciałem się czegoś konkretnego dowiedzieć, a potem dopiero narzekać.
Należałoby się chyba najpierw zastanowić, dla kogo w zasadzie jest Win8.
Chyba przede wszystkich "dla tych, co pierwszy raz" bo im najłatwiej będzie się przystosować do całkowiecie zmienionego interfersju i w dodatku takiego, który jest trywialnie prosty w obsłudze.
Druga grupa to ci, którzy planują lub już tworzą sobie jednolite środowisko; komp z Win 8, tel z Windows Phoneoraz jakiś tablet z Win8 (np. rewelacyjny - według mnie- Surface).
Ja osobiście nie planuję przesiadki na nowy system. Niestety koncepcja kafelków zupełnie mi nie odpowiada. Mam dziwne uczucie, że tracę kontrole nad systemem i danymi. W dodatku od tych kolorków mozna dostać oczopląsu. Ta koncepcja - nie wygląd - jakoś dziwnie przypomina mi produkty Apple. A ja się do wielbicieli jabcoka nie zaliczam.