Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.07.2012, 16:02   #4039
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Kod:
<people>
  <client>
    <name>Alphonse Gabriel Capone</name>
    <city>New York</city>
    <email>alcapone@cdriinfo.pl</email>
  </client>
<client>
    <name>Anders Bubel</name>
    <city>Klefky</city>
    <email>anders.bubel@faceboook.com</email>
</client>
</people>
w modelu DOM, żadne cool, ot norma:
Kod:
from xml.dom import minidom

foo = minidom.parse('file.xml')

bar = foo.childNodes

# wydrukuj emaile wszystkich klientów
for n in bar[0].getElementsByTagName("client"):
  print n.getElementsByTagName("email")[0].childNodes[0].toprettyxml()
minidom jak widać ładuje cały dokument do pamięci.
Na serwerach raczej używać SAX, bo przetwarza strumieniowo i mniej RAM zżera. Tutaj wynalazłem ładny przykład: http://www.knowthytools.com/2010/03/...th-python.html


Ale ja DOM z przyzwyczajenia... W ogóle jestem bardzo kiepskim programistą i najwięcej w PHP proceduralnie... Nikomu tych kwiatków nie pokazuję Czasem specjalnie rozpisuję się, aby potem wiedzieć co napisałem. Nie pracuję w grupie, to mogę.

Python nie jest idealny, do webdeveloperki bez frameworka sprawia sporo problemów, nie jest tak fajnie wkomponowany jak PHP. Ja go używam tylko do puszczania zadań z crona, niedostępnych od strony Internetu.

Patrix zapewne zgodzi się, że najlepszy język to ten, który zna się najlepiej i takie teoretyczne rozważania andiego są nieprzydatne.
Starsi fizycy po cichu Fortran używają i git.

Ewentualnie dobór języka czy technologii do zadania.
Znam przypadek, że do logowania transakcji giełdowych wymiękł Oracle i okazało się, że najlepiej to zapisywać do plików txt.

Ostatnio zmieniany przez pali : 22.07.2012 o godz. 16:10
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post