Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.10.2012, 06:47   #59
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
packJPG

Nie jest to program do edycji, ale innego wątku nie ma.

Jest to kompresor plików JPEG, działający w linii poleceń win/linux.

To nie jest optymizator kompresji plików JPEG.
Wynikiem działania jest plik .pjg, który bez dekompresji nie zostanie otworzony przez typowy program do edycji jpg.

Działa w nast. sposób, w skrócie: zachowuje metadane JPEG, rozpakowuje do bitmapy i następnie pakuje swoim algorytmem. Zysk to średnio 24% pierwotnej wagi.

Raczej mało przydatny w domowych archiwach, chyba że potężnych. Może przydać się np. dla administratorów / webdeveloperów robiących backup serwisów www - tyle że zwrócić uwagę na licencję (to nie GPL).

Na stronie autorów wiele ciekawych materiałów, polecam.

//edit
Właśnie skończył mi obrabiać 5 GB jpeg fotek dla allegro. Około 1/4 zysku, pięknie.
Ofkors nie zastosowałem go do hostowania zdjęć, to nie ma sensu - system serwuje dla klienta pliki z dyskowego cache, a nie oryginały, które kompresuję i backupuję.
Zapytam autorów o licencję
Ciekawe, ale czy jest jakaś strata w jakości? Bo wiadomo JPG to kompresja stratna i jeżeli ten program rozpakuje je do bitmapy to jak potem wrócić?
A jeżeli jest strata to równie dobrze możnaby chyba przekompresować do mniejszego jpega (albo JPEG 2000) i osiągnąć podobny efekt ?

Według tej strony:
http://www.elektronik.htw-aalen.de/packjpg/
Jest chyba GPL od V2.5, za to pozbyto się chyba wersji na Linuxa...

edit: Już wiem, nie ma straty jakości Ciekawe to

edit2: Stufft chyba ma lepszą kompresję. Ale nie są za darmo.
http://compression.ca/act/act-jpeg.html

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 05.10.2012 o godz. 06:57
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post