Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.03.2003, 18:36   #51
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
esem napisa***322;(a)
Sorry, ale moim zdaniem masz to żle spięte:
wszystkie HDD powinny być na jednym kanale (primary),
wszystkie CD-ROMo podobne na drugim (secondary),
nagrywarka raczej na master, dysk systemowy jako master.
Tak jak mówisz rzeczywiście zalecają producenci nagrywarek - cedeki na jednym, hhd na drugim. W instrukcji do mojej Yamahy jest tak to właśnie wyrysowane ( z tym tylko, że Yamahe zalecają podpiąć jako slave wobec cd-roma)

Ale: tak sobie myślę czy to nie jest zalecane ze względu na ew. konflikty transmisji z dyskami (pio/udma i tak dalej). W takiej instrukcji trudno userowi wytłumaczyć co to udma i lepiej niech sobie podłączy tak aby mu działało, niekonieczne najlepiej, ale działać będzie optymalnie.

Np. przy kopiowaniu w locie z cd na cdr mam wrażenie (tylko wrażenie), że lepiej mi chodziło jak cd był na 1 kanale slave a nagrywarka na drugim master, tak jak u mqy. Ma to uzasadnienie: dwa urządzenia nie mogą pracować jednocześnie na jednym kanale, o czym wszyscy wiemy.

Zdaje się, że metoda podpięcia 4 urządzeń na 2 kanałach to kwestia kompromisu i doboru do zastosowań.
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post