Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.11.2012, 14:03   #15
Kogoro
Forumator
 
Data rejestracji: 24.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 772
Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>Kogoro po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yossi Podgląd Wiadomości
Uprzejmie proszę o wskazanie dystrybucji, którą mogę zainstartalować mojej mamie, nie narażąjąc się na telefon co 15 minut w stylu "ale to się nie chce skopiować", lub, "ale gdzie jest ten folder", a przede wszystkim " do kogo mam zadzwonić jak się popsuje?".
Będę trochę złośliwy.
Uprzejmie proszę o wskazanie Windowsa (7, xp), którego mogę zainstalować mojej mamie, nie narażąjąc się na telefon co 15 minut w stylu "ale to się nie chce skopiować", lub, "ale gdzie jest ten folder", a przede wszystkim " do kogo mam zadzwonić jak się popsuje?

Tak to z komputerami wygląda.
Od ok. 7-8 lat używam PCLinuxOs. Dla mnie jest najlepszy.
Jedną z zalet Linuksa są dobrze zorganizowane fora związane z daną dystrybucją. Tam zawsze znajdzie się pomoc, to także skarbnica wiedzy.
W Polsce najpopularniejsze są Ubuntu i Mandriva. Zatem je polecam, choć wybór jest większy. I to mam na myśli takie dystrybucje, które maja polskie fora.

Co do kwestii popsucia. W Linuksie zwykły użytkownik nie musi mieć pełni praw do dysponowania systemem. To wystarczy by mama nie popsuła linuksa.
__________________
Pozdrawiam

Kogoro Akechi
Kogoro jest offline   Odpowiedz cytując ten post