Dyskusja: Linux
Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.11.2012, 19:23   #18
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Przy updejcie z Ubuntu 12.04 LTS(Długi okres wsparcia - kilka lat), do wersji 12.10 (SOW - Standardowy okres wsparcia ) okazało się że nie do końca sterowniki działają jak działają.
Cóż, ATI w tamtej chwili nie współgrały z wersją xserwera 1.13 użytego w 12.10. Co prawda wszystko mi działało (integera) jednak nie mogłem się cieszyć wydajnością sterowników zamkniętych.

Później okazało się że nawet problem jest z instalacją otwartych FLGRX. Niejaki Andrikos udostępnił patcha, który problem rozwiązuje. Ingeruje on tak w sterowniki (otwarte) Intela, jak i ATI.

Cała procedura sprowadza się do podpięcia PPA(repozytorium) tegoż młodzieńca i wgranie jego zmodyfikowanych wersji - do momentu pojawienia się poprawnie działających FGLRX od ATI tak pozostaje działać.

Cała procedura sprowadza się do:

Dodanie PPA Andrikos'a:
Kod:
sudo apt-add-repository PPA:Andrikos
Wersja okienkowa wygląda tak:
Linux-apt.png

Potem robimy updejt:
Kod:
sudo apt-get update
I instalujemy sterowniki do HD4000 od Intela z repo Andrikosa, oraz FGLRX również od niego (oba otwarte ofc).

Instalowałem przez Synaptic - super rozbudowany menadżer pakietów.


Co prawda wcześniej i bez tego pracowałem bez problemu - HD4000 od Intela mi działała, jednak teraz mam działającą również HD7730 od ATI.


Samo przełączanie się między grafikami realizuję przez skrypty:

Aktywacja HD4000
Kod:
#!/bin/bash
sudo aticonfig --px-igpu
sudo restart lightdm
Aktywacja HD7730
Kod:
#!/bin/bash
sudo aticonfig --px-dgpu
sudo restart lightdm
Jak wielu z Was zauważy po każdym przełączeniu WYMAGANE jest zrestartowanie X-Serwera. Niestety na chwilę obecną nie jest on dostosowany do płynnego przełączenia między kartami.


Takie głupie pytanie. Dlaczego mi nie działa gksudo zamiast sudo? Chciałem sobie zrobić komunikat o hasło z GUI zamiast okienka konsolowego.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post